REKLAMA

Oszustwo na pracowników służby zdrowia. Mieszkanka Rzeszowa okradziona

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek 1 lipca br. nieznane kobiety poddające się za pracownice służby zdrowia okradły mieszkankę Rzeszowa, która wpuściła je do mieszkania.

pexels-cottonbro-4604662
Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

 

Policjanci przypominają o konieczności zachowania ostrożności podczas kontaktów z osobami, które pod różnymi pretekstami próbują wejść do naszego mieszkania lub domu. Niestety często są to osoby nieuczciwe, które będą próbowały nas oszukać lub okraść.

W czwartek około godziny 14:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Jak ustalili policjanci na podstawie relacji pokrzywdzonej, do drzwi jej mieszkania zadzwoniły trzy nieznane kobiety w wieku około 45–50 lat. Nieznajome, podające się za pracownice służby zdrowia miały przeprowadzić ankietę.

 

Nieświadoma podstępu pokrzywdzona wpuściła je do środka i zaprosiła do kuchni. Wtedy jedna z nich zajęła rozmową starszą panią. Najprawdopodobniej wtedy dwie pozostałe przeszukały mieszkanie, kradnąc pieniądze.

Po chwili wszystkie opuściły mieszkanie. Wychodzące kobiety w drzwiach natknęły się na córkę pokrzywdzonej. Zdziwiona obecnością obcych osób w mieszkaniu matki próbowała jeszcze zatrzymać kobiety, jednak bezskutecznie.

 

Policjanci przypominają jak można ustrzec się przed podobną sytuacją i w jaki sposób zminimalizować ryzyko kradzieży bądź oszustwa. Poniżej przypominamy te zasady:

-w domu lub mieszkaniu zawsze zamykajmy drzwi wejściowe na zamki;

– nie otwierajmy drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł – spójrzmy przez wizjer i zapytajmy;

– jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji np. urzędu, administracji, pracownik pomocy społecznej czy  gazowni, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie czy był on do nas kierowany;

– jeśli nie mamy telefonu poprośmy, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok;

– jeżeli jesteśmy sami, unikajmy wpuszczania nieznajomych osób do mieszkania lub domu;

– jeśli już kogoś wpuścimy, nie zostawiajmy go ani na chwilę samego w mieszkaniu, najlepiej, żeby towarzyszyli nam wtedy sąsiedzi lub ktoś z rodziny;

– mając w domu pieniądze nie pokazujmy ich i nie zdradzajmy miejsca ich przechowywania;

– nie przekazujmy żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom, nieznanym nam osobom, nie podpisujmy z nimi żadnych umów (każda szanująca się firma transakcje zawiera w swojej siedzibie lub za pośrednictwem kuriera).

 

KMP Rzeszów

 

03-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)