REKLAMA

Oszustwo na pracownika CBŚ. Twierdzili, że pieniądze w banku są zagrożone

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ofiarą oszustów stało się małżeństwo z Rzeszowa. Sprawcy podając się za funkcjonariuszy CBŚP poprosili pokrzywdzonych o pomoc w zatrzymaniu przestępców. Rzeszowianie mieli w tym celu przekazać pieniądze. Starsi ludzie zaufali oszustom i stracili kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Rzeszowie. Oszuści działali według znanego schematu. Około południa ze starszym małżeństwem skontaktował się nieznany rozmówca. Podając się za krewnego poprosił o adres, po czym rozmowa została zerwana.

Kilka minut później zadzwonił inny mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz CBŚP. Według jego słów, pieniądze pokrzywdzonych ulokowane w banku są zagrożone. Jednakże policjanci prowadzą działania, by zatrzymać oszustów. W tym celu potrzebują pomocy. Starszy mężczyzna miał wybrać pieniądze z banku, potem skontaktować się z rzekomymi funkcjonariuszami telefonicznie na wskazany numer i przekazać im całą kwotę. Rozmówca zapewniał, że banknoty będą znaczone, co umożliwi zatrzymanie przestępców.

Pokrzywdzony postąpił tak, jak tego oczekiwali oszuści. Dwukrotnie wybierał w bankach pieniądze przekazując je nieznanemu mężczyźnie, sądząc, że to funkcjonariusz. Gdy po kilku godzinach nikt nie pojawił się u pokrzywdzonych, ci zorientowali się, że padli ofiarą przestępstwa i powiadomili policję.

Policja  apeluje  do  wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie pożyczek lub przekazania pieniędzy. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy pośrednikom, osobom nieznanym, a mającym działać w imieniu rzekomo potrzebującego pomocy krewnego lub podających się za funkcjonariuszy, policjantów.

Policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy, Nigdy też, nawet w przypadku prowadzonego postępowania przeciwko oszustom, policjanci nie będą żądali przekazywania jakichkolwiek kwot. Natomiast zawsze funkcjonariusze nawiążą bezpośredni kontakt osobą zgłaszającą. W przypadku, gdy rozmówca podaje się za policjanta lub innego funkcjonariusza należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższa jednostką Policji dzwoniąc pod numer 997.

pieniadze

źródło: KMP Rzeszów

05-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

oszustwo-na-pracownika-cbs-twierdzili-ze-pieniadze-w-banku-sa-zagrozone