REKLAMA

Oszust z Rzeszowa skazany na 20 lat więzienia za fikcyjną sprzedaż telefonów!

Pochodzący z Rzeszowa Mateusz L. otrzymał wyrok 20 lat więzienia za wielokrotną sprzedaż w Internecie telefonu bez wysyłki towaru. 28-letni mężczyzna oszukał w ten sposób około 150 osób na łączną kwotę około 250 tysięcy złotych.

oszust

Foto: pixabay.com

Mateusz L. podczas studiowania na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uzależnił się od obstawiania meczy w zakładach bukmacherskich. Nałóg spowodował spore długi. Wstępnie 28-letni dziś mężczyzna pożyczał pieniądze od znajomych, a później wpadł na pomysł oszustwa.

Pochodzący z Rzeszowa Mateusz L. sprzedawał smartphone, który miał wysłać do nabywcy po zakupie. Po wpłaceniu pieniędzy przez pokrzywdzonych, usuwał ogłoszenie i urywał kontakt z kupującym. Przez dwa lata, od 2015 do 2017 roku, mężczyzna oszukał około 150 osób na kwotę około 250 tysięcy złotych.

Rozprawa w tej sprawie odbyła się w Krakowie. Mateusz L. przyznał się do winy i zapowiedział, że naprawi szkody. Sąd, ze względu na niekaralność oskarżonego, skazały go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat.

Nie była to jednak jedyna sprawa prowadzona przeciwko mężczyźnie. 59 oszukanych zgłosiło sprawy w lokalnych sądach rejonowych, a przeciwko 28-latkowi wydano łącznie 42 wyroki. W Sądzie Okręgowym w Opolu oceniono sprawy rzeszowianina i wydano tak zwany wyrok łączny skazujący go na 20 lat więzienia.

Wyrok opolskiego sądu jest według wielu prawników kontrowersyjny. Gdyby prokuratury porozumiały się w kierowanych do nich sprawach, to Mateusz L. mógłby usłyszeć jeden wyrok skazujący na dwa lata w zawieszeniu. Wyrok nie jest prawomocny, a strony zapowiedziały apelację.

Źródło: tvn24.pl

22-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

oszust-z-rzeszowa-skazany-na-20-lat-wiezienia-za-fikcyjny-handel-telefonami-6612-00r2kc