REKLAMA

Oszukiwali seniorów w Rzeszowie! 55-latek aresztowany za współudział

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trzy miesiące w areszcie spędzi mężczyzna podejrzany o współudział w oszustwach na szkodę seniorów. We wtorek zatrzymali go rzeszowscy funkcjonariusze wyjaśniający przypadki oszustw popełnianych metodą “na policjanta”.

303-196165

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci z rzeszowskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, wyjaśniali przypadki oszustów popełnionych metodą “na policjanta”. Do przestępstw doszło w Rzeszowie pod koniec września. Ofiarami oszustów padły wtedy trzy mieszkanki Rzeszowa. Dzwoniąc do pokrzywdzonych i podając się za policjantów, przekonali kobiety do przekazania pieniędzy na kaucje dla członków rodziny, którzy mieli spowodować wypadki.

Pracujący nad sprawami funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego na podstawie zebranych informacji wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Baligród. We wtorek policjanci pojechali na miejsce i zatrzymali podejrzanego. Na podstawie postanowienia prokuratora zabezpieczyli również przedmioty mogące być dowodami w sprawie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 55-latek zamieścił w internecie ogłoszenie, w którym poinformował, że poszukuje pracy w charakterze kuriera. Na podany numer telefonu skontaktował się z nim nieznany mężczyzna i zlecił mu pracę. Zadaniem 55-latka było odbieranie pieniędzy od osób starszych i przesyłanie ich pod wskazany adres. Za swoją pracę dostawał wynagrodzenie i ewentualnie zwrot kosztów paliwa. Okazało się, że zatrzymany działał nie tylko w Rzeszowie. Odbierał wyłudzone pieniądze również w innych miejscowościach.

Na chwilę obecną mężczyzna usłyszał zarzuty współudziału w dwóch oszustwach. Nadzorujący postępowanie prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 55-latka. W środę Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora, mężczyzna w areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem przypadków kolejnych oszustw. Przewidują, że mężczyzna może usłyszeć jeszcze nawet kilkanaście podobnych zarzutów.

Źródło: Podkarpacka Policja

02-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

oszukiwali-seniorow-w-rzeszowie-55-latek-aresztowany-za-wspoludzial-9237-00r2kc