REKLAMA

Oświadczenie marszałka Władysława Ortyla

Zarząd Województwa Podkarpackiego darzy pełnym zaufaniem dyrektor szpitalapanią Barbarę Rogowską, pozytywnie odnosząc się do dotychczasowej jej pracy i dokonań na zajmowanym stanowisku.

IMG_9902Szpital ten jest jednym z największych zakładów leczniczych w południowej Polsce, zatrudniający prawie 2500 pracowników. Zarządzanie taką placówką jest wymagającym zajęciem, a potencjalne problemy nie są niczym niezwykłym. Zarząd województwa nadzorując pracę szpitala nie może zajmować się anonimowymi informacjami, które wysuwają różne zarzuty, ostatecznie nie mające pokrycia w faktach. Pani dyrektor Barbara Rogowska obejmowała stanowisko w bardzo trudnym momencie. Szpital jest co prawda na dobrej drodze do wyjścia z finansowych problemów, ale strajki i protesty na podłożu personalnym spowodowały, że atmosfera wśród pracowników jak i wokół szpitala nie była najlepsza. Pani dyrektor Barbara Rogowska po kilku miesiącach pracy znalazła wspólny język z pracownikami i ze związkami zawodowymi. Atmosfera wokół szpitala znacznie się poprawiła.

Procedury dotyczące rozwiązywania potencjalnych problemów jak np. mobbing są znane. Mimo, że zgłoszenie było anonimowe, zostało zweryfikowane, a informacja w nim zawarta okazała się nieprawdziwa.

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 zatrudnia w różnych formach prawie 2500 osób. W tak ogromnej jednostce niejednokrotnie muszą być podejmowane decyzje niepopularne, niespełniające oczekiwań wszystkich pracowników. W szpitalu realizowany jest plan naprawczy, który nie ułatwia zarządzania. Dodatkową trudnością jest aktualny stan pandemii Covid-19.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione uwarunkowania jako marszałek województwa nie mam żadnych zastrzeżeń do sposobu zarządzania Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie przez panią Barbarę Rogowską.

Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego

25-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)