REKLAMA

Ostatnie dni zapisów na kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki

RZESZÓW. Nie zdałeś matury z matematyki? Jeszcze tylko 4 dni trwają zapisy na kurs przygotowujący do poprawkowego egzaminu! Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przygotowałą  30-godzinne zajęcia za symboliczną kwotę 2zł za godzinę, bezpłatny wykład omawiający zadania z tegorocznej matury, bezpłatną maturę próbną i indywidualne konsultacje z uczniami oraz bezpłatne materiały

matura

Kurs ma 30 godzin. Pierwszy bezpłatny wykład „Co poszło nie tak na maturze z matematyki?” odbędzie się 21 lipca o godz. 9.00 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w sali RA3. Podczas wykładu omówione zostaną wszystkie zadania z tegorocznego egzaminu dojrzałości. Każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić, w których zadaniach popełnił błędy. Aby skorzystać z wykładu, należy się zarejestrować i przynieść ze sobą wyniki matur – przypomina Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

 

Po wykładzie, uczestnicy wezmą udział w warsztatach „Jak zdać maturę z matematyki?”. Zajęcia będą odbywać się w małych grupach ćwiczeniowych. Poprowadzą je nauczyciele matematyki z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz innych szkół ponadgimnazjalnych osiągający bardzo dobre wyniki w przygotowaniu do matury. W skompletowaniu wykwalifikowanej kardy pomogło Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, które kilka lat temu organizował podobny kurs zakończony sukcesem na poprawkowej maturze. Teraz zapewnią znakomitą kadrę nauczycieli z doświadczeniem. – Cieszę się, że WSIiZ organizuje tę akcję. Wielu młodych ludzi, szczególnie z mniejszych miejscowości nie stać na korepetycje. Te warsztaty to strzał w dziesiątkę. Dla uczniów korzystne będzie kształcenie się pod okiem innego nauczyciela niż w szkole wyjaśnia Krystyna Wróblewska, dyrektor PCEN.

Warunkiem udziału w zajęciach jest matura z matematyki zdana na poziomie minimum 20 procent. Cały kurs (30h) będzie trwał 2 tygodnie, od 22 lipca do 4 sierpnia. Każdego dnia uczestnicy będą mieć trzygodzinne zajęcia. Warsztaty odbywać się będą od godziny 10.30, dogodnie również dla osób dojeżdżających. 90 procent kosztów kursu pokryje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a 10 procent, czyli 2 zł za godzinę (60 zł za cały kurs) zapłaci uczeńdodaje Pasieczna.

 

Jeśli kandydat po ukończeniu kursu zda maturę i wybierze studia w WSIiZ, koszt kursu zostanie zwrócony w pierwszej racie czesnego.

Po 30 godzinach kursu odbędzie się bezpłatna matura próbna, która sprawdzi umiejętności matematyczne kursantów. W tym miejscu będzie można zakończyć kurs. Jeśli jednak kandydat dalej będzie chciał uczestniczyć w zajęciach, będzie miał taką możliwość. Uczelnia przygotuje również dodatkowe możliwości nauki dla uczniów, którzy nie zdadzą matury próbnej. Warunki merytoryczne i finansowe będą ustalane indywidualnie z każdym uczniem. Już dziś jednak wiadomo, że koszt dalszego kursu będzie atrakcyjny w porównaniu z cenami korepetycji na rynku.

Patronat honorowy nad akcją objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. – Wyniki matur na Podkarpaciu są gorsze, niż w innych województwach, więc marszałek Ortyl bez wahania wsparł tę inicjatywę. Jest ona potrzebna młodzieży naszego województwa, by zwiększyć ich szansę na zdanie matury i możliwość dalszego kontynuowania nauki – podkreśla Bogdan Romaniuk, członek zarządu Województwa Podkarpackiego.

 

 

16-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ostatnie-dni-zapisow-na-kurs-przygotowujacy-do-poprawkowej-matury-z-matematyki