REKLAMA

Ostatnia przed wyborami sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Sytuacja podkarpackiego rolnictwa, wieloletni budżet UE na lata 2021 – 2027 oraz kwestie dotyczące Polityki Spójności 220+ to tematy poruszane podczas LIX Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

32-1

Foto: Biuro Prasowe UMWP

Posiedzenie było również okazją do wręczenia odznaczenia państwowego nadanego postanowieniem Prezydenta RP Stefanowi Bieszczadowi – osobie szczególnie zasłużonej dla województwa podkarpackiego i jego mieszkańców. Aktu dekoracji Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski dokonała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Odznaczenie zostało przyznane za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.

Kolejnym puntem sesji była debata na temat Wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2017 oraz Polityki spójności 2020+. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak przedstawił założenia Komisji Europejskiej dotyczące przyszłej perspektywy i Polityki spójności po 2020 roku. Natomiast marszałek województwa Władysław Ortyl mówił o nowej perspektywie finansowej i przygotowaniach do niej.

Następnie odbyła się dyskusja na temat sytuacji rolnictwa w województwie. Rozmawiano m. in. o szansach rozwoju i potrzebach rolników na Podkarpaciu. Poruszono m. in. kwestie dotyczące szkód spowodowanych przez niekorzystne warunki atmosferyczne, a także szans dla rolnictwa ekologicznego, płatności bezpośrednich dla rolników i programów pomocowych. Głos zabrała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która odniosła się m. in. do zjawiska suszy, które wystąpiło w bieżącym roku na terenie całego kraju i szkód, które spowodowało. Wojewoda mówiła również o sytuacji związanej z występowaniem afrykańskiego pomory świń i działaniach związanych z bioasekuracją wobec ASF.

Źródło: https://rzeszow.uw.gov.pl


29-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ostatnia-przed-wyborami-sesja-sejmiku-wojewodztwa-podkarpackiego-zdjecia-222