REKLAMA

Ostatni dzień pracy amerykańskich wolontariuszy w Rzeszowie

Wolontariusze z amerykańskiego miasta Buffalo przez dwa tygodnie gościli w Rzeszowie, by uczyć angielskiego oraz przybliżyć kulturę Stanów Zjednoczonych.

fot. Pixabay

Dwudziesta ósma edycja kursu języka angielskiego i kultury amerykańskiej „Pomost International” została zorganizowana wspólnie przez Rzeszowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo. Od 9 do 21 lipca uczestniczyło w nim ponad 120 osób. Udział w kursie wzięli zarówno dorośli (zajęcia wieczorowe), jak i młodzież (zajęcia całodniowe).

Ze Stanów Zjednoczonych przyjechało dwunastu wolontariuszy. Podczas zajęć, które w całości odbywały się w języku angielskim, szlifowali oni umiejętności czytania, pisania i mówienia uczestników kursu. Dodatkowo osoby biorące udział w kursie mogły poznać codzienne życie mieszkańców USA, ich kulturę, sztukę, czy geografię.

Kurs odbywał się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr. 4 w Rzeszowie. Tam też odbyło się uroczyste zakończenie kursu, podczas którego nastąpiło wręczenie dyplomów dla uczestników.

21-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ostatni-dzien-pracy-amerykanskich-wolontariuszy-w-rzeszowie