REKLAMA

Osiemnastolatkowie z UE mogą zdobyć bilet na podróż po Europie!

DiscoverEU – taką nazwę nosi inicjatywa unijna skierowana do osiemnastolatków, której kolejna edycja wystartowała 7 listopada. Daje ona możliwość darmowego podróżowania po całej Unii Europejskiej. Od zorganizowanej pierwszej edycji w czerwcu 2018 roku, darmowy bilet otrzymało już około 50 tysięcy młodych Europejczyków.

freedom-2768515_960_720

Foto: pixabay.com

Udział w programie mogą wziąć osiemnastolatkowie, czyli osoby urodzone między 1 stycznia 2001 roku (włącznie) a 31 grudnia 2001 roku (włącznie). O przyznanie darmowego biletu mogą ubiegać się tylko obywatele jednego z państw członkowskich UE. Ponadto trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy,
w którym konieczne jest prawidłowe wskazanie numeru dowodu tożsamości lub paszportu. Ostatnim krokiem jest rozwiązanie quizu składającego się z 5 punktów i odpowiedź na pytanie dodatkowe.

Co istotne inicjatywa daje możliwość podróżowania pojedynczo lub w grupie do pięciu osób.

DiscoveryEU umożliwia młodym Europejczykom podróżowanie, podczas którego odkryją piękno Europy, jej różnorodność, bogactwo kulturowe i historię. Dla osiemnastolatków może to być też pierwsze zetknięcie się ważną unijną swobodą, jaką jest możliwość przemieszania się pomiędzy poszczególnymi krajami członkowskimi. A co najważniejsze będą mogli nawiązać nowe znajomości i poczuć swoją tożsamość europejską – podkreśla Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

Założeniem akcji „DiscoverEU” jest to, że uczestnicy będą głównie podróżować koleją. Aby zapewnić jak największą dostępność z każdego miejsca UE, w wyjątkowych przypadkach można będzie skorzystać z innych środków transportu, takich jak prom, autobus, czy samolot. Tak więc młodzi ludzie mieszkający na obszarach trudno dostępnych będą mieli również szanse na udział w programie.

DiscoverEU

Foto: materiały prasowe

Zachęcam młodych ludzi do wzięcia udziału w tej akcji. Planuje się, że w obecnej edycji udział weźmie blisko 20 tys. osób. Pomoc przy wypełnianiu aplikacji można będzie uzyskać w moich biurach poselskich w Rzeszowie, Sanoku oraz Tarnobrzegu – dodaje Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Aby zgłosić się do programu wystarczy wejść na stronę: europa.eu/youth/discovereu i wypełnić aplikację online, w okresie od 7 listopada (godzina 12:00 czasu środkowoeuropejskiego) do 28 listopada 2019 roku (godzina 12:00 czasu środkowoeuropejskiego).

Źródło: materiał nadesłany

08-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

osiemnastolatkowie-z-ue-moga-zdobyc-bilet-na-podroz-po-europie-9097-00r2kc