REKLAMA

“Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” – rymowany poczet królów Polski (WIDEO)

Rymowany poczet królów i książąt Polski „Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” to książka, napisana przez Justynę Janiszewską i Joannę Olszańską. Autorki chcą wydać jej pierwsze egzamplarze i dlatego rozpoczęły akcję na portalu PolakPotrafi.pl, są już bliskie zebrania pełnej kwoty.

81a15987e52c5b9be192a16a0e70e182

Foto: PolakPotrafi.pl

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” jest bogato ilustrowaną książką z rymowanymi wierszami opisującymi życie władców naszego kraju. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci, jednak każdy kto chciałby poznać dzieje narodu, może sięgnąć po tę książkę. Historia opowiedziana w ciekawy i wesoły sposób, w większym stopniu zachęca do jej poznawania. Niech nudne lekcje historii przejdą do historii ! Nauce sprzyja miła atmosfera; chcemy to umożliwić- dzięki wesołym ilustracjom, przedstawiających portrety władców oraz wierszom, które w ciekawy sposób opisują ich życie.

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” to nietypowy wehikuł czasu, w którym podróż rozpoczyna się od historii pierwszej dynastii Piastów- Mieszka I, jego syna, wnuka i kolejnych przodków. Krótka przerwa na czeskiego króla, który upodobał sobie nasz polski tron. Następnie znowu trochę o Piastach, tym razem ostatnich- Łokietku i Kazimierzu Wielkim. Usłyszymy co nieco o Jadwidze. Zobaczymy co tam słychać u Jagiełły po Bitwie pod Grunwaldem. A na końcu spróbujemy zgadnąć co wpływało na decyzję przy wyborach elekcyjnego króla.

Dlaczego Mieszko był akurat pierwszym? Kto był najdłużej panującym władcą? Dlaczego Jadwigę ogłoszono świętą? Czy Henryk Pobożny często zmawiał pacierz? I czego tak bardzo wstydził się Bolesław, zwany Wstydliwym? Na wszystkie te pytania odpowie książka Justyny Janiszewskiej i Joanny Olszańskiej, jednak do jej wydania potrzebne jest wasze wsparcie.

a7fc2f37f3f4f2ad64f32e603009e159

Foto: PolakPotrafi.pl

Aby móc wydać naszą książkę, wzięłyśmy udział w akcji Polak Potrafi. Jest to największa w Polsce platforma crowdfundingowa, która pomaga w uzyskaniu niezbędnych funduszy na realizację naszych planów – mówią autorki.

Pieniądze zostaną przeznaczone na wydanie pierwszych 500 egzemlarzy. Książka może być wspaniałą pamiątką na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Link do akcji: https://polakpotrafi.pl/projekt/orzel-czy-reszka-poczet.

09-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)