REKLAMA

Organizacja zajęć na rzeszowskich uczelniach. Co się zmienia?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od soboty Rzeszów znajduje się w strefie czerwonej. Nowe restrykcje dotyczą między innymi edukacji. Jak rzeszowskie uczelnie przeorganizowały sposób prowadzenia zajęć na tryb zdalny?

Inauguracja_2020_2021_066
Foto: WSPiA / materiały nadesłane

Politechnika Rzeszowska

W związku z istniejącą w kraju sytuacją epidemiologiczną, od dnia 17 do 31 października wszystkie zajęcia w uczelni odbywać się będą według ustalonych rozkładów zajęć, ale w formie zdalnej – poinformował prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Politechnika Rzeszowska od 2 listopada planuje częściowo powrócić do trybu stacjonarnego, o ile nie pojawią się przepisy zakazujące takiej formy kształcenia. Realizowane będą wówczas głównie laboratoria, ale zakres i sposób realizacji zostanie podany do wiadomości przed 30 października.

Studenci PRz mają możliwość pozostania w domach studenckich.

Szanowni Państwo! Dbajmy o siebie. Unikajmy długiego kontaktu. Zasłaniajmy usta i nos. Przestrzegajmy higieny – apeluje rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Uniwersytet Rzeszowski

Na Uniwersytecie Rzeszowski zajęcia niestacjonarne były prowadzone zdalnie od 17 października 2020, a stacjonarne będą realizowane od 19 października 2020. Uniwersytet nie podaje daty zmiany trybu kształcenia, więc będzie on obowiązywał do odwołania.

Wyłączone z pracy zdalnej na Uniwersytecie Rzeszowskim są zajęcia praktyczne na określonych 24 kierunkach:

Lp. Kierunek
1. Agroleśnictwo
2. Archeologia
3. Biologia
4. Biotechnologia
5. Dietetyka
6. Elektroradiologia
7. Fizjoterapia
8. Fizyka
9. Grafika
10. Inżynieria materiałowa
11. Kierunek lekarski
12. Logistyka w sektorze rolno-spożywczym
13. Mechatronika
14. Ochrona środowiska
15. Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami
16. Pielęgniarstwo
17. Położnictwo
18. Ratownictwo medyczne
19. Rolnictwo
20. Systemy diagnostyczne w medycynie
21. Sztuki wizualne
22. Technologia żywności i żywienie człowieka
23. Wychowanie fizyczne
24. Zdrowie publiczne

 

Akademiki oraz biblioteka główna pozostają otwarte, należy jednak przestrzegać tam reżimu sanitarnego.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Zgodnie z obowiązującym od 15 października 2020 roku Zarządzeniem Rektor WSPiA, zajęcia dydaktyczne na wszystkich kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych oraz słuchaczy Seminarium Doktoranckiego w WSPiA do dnia 31 października 2020 roku odbywają się w wyłącznie w formie zdalnej.

Dalsze decyzje dotyczące formy prowadzenia zajęć dydaktycznych w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej będą podejmowane w formie Zarządzenia Rektora, w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Od poniedziałku (19 października) w trybie zdalnym na WSIiZ-ie w Rzeszowie odbywają się te zajęcia dydaktyczne, których efekty uczenia się mogą być zrealizowane w trybie zdalnym, tj. wszystkie wykłady i konwersatoria oraz większość ćwiczeń i laboratoriów.

Pomimo objęcia strefą czerwoną – uczelnie mają prawo realizować w sposób tradycyjny zajęcia praktyczne, tj. zajęcia związane z przygotowaniem do zawodu, których efekty uczenia się nie mogą być zrealizowane w trybie zajęć zdalnych.

Dbając o wysoką jakość kształcenia, w naszej Uczelni będziemy prowadzić na każdym kierunku studiów również zajęcia tradycyjne w ramach wybranych ćwiczeń i laboratoriów. Zajęcia te będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem listy takich zajęć. Chcemy by ich realizacja rozpoczęła się w ostatnim tygodniu października. Będziemy Państwa o tym na bieżąco informować – czytamy w komunikacie rektora WSIiZ w Rzeszowie doktora Wergiliusza Gołąbka.

Źródło: PRz, UR, WSPiA, WSIiZ

19-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

organizacja-zajec-na-rzeszowskich-uczelniach-co-sie-zmienia-5716-00r2kc