REKLAMA

Opracowano polski test na koronawirusa! Jest w 100 procentach skuteczny

POLSKA. Polacy opracowali w pełni skuteczny test na obecność koronawirusa. Państwowy Zakład Higieny potwierdził go jako 100-procentowo skuteczny. Pierwsza partia polskiego testu trafi do produkcji już w przyszłym tygodniu.

laboratory-3827745_960_720

Foto: pixabay.com

Badacze z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu opracowali pierwszy polski test na koronawirusa. Jak informuje dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (ICHB PAN) w Poznaniu prof. Marek Figlerowicz, opracowywanie polskich testów trwało trzy tygodnie. Profesor Figlerowicz dodaje, że dzięki rządowej dotacji instytut będzie mógł wyprodukować nawet 150 tysięcy testów.

To już oficjalna informacja: Państwowy Zakład Higieny kowalidował POLSKI TEST NA KORONAWIRUSA jako 100-procentowo skuteczny! W przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie pierwszych 150 tysięcy. Ten test uratuje życie wielu z nas i pozwoli szybciej uruchomić polską gospodarkę – poinformował na Twitterze były wicepremier Jarosław Gowin.

Polski test na koronawirusa SARS-CoV-2 gotowy do produkcji! Powstał w poznańskim Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. To wielki sukces młodych badaczy, którzy w ramach wolontariatu przez ostatnie 3 tygodnie pracowali w laboratorium dzień i noc. Test bazuje wyłącznie na polskich odczynnikach. Dzięki temu ma być tańszy od zagranicznych odpowiedników. Wniosek o rejestrację już został złożony. Start produkcji w radomskich zakładach Medicofarma jest kwestią dni dzięki dotacji przekazanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – informuje na Facebooku Polska Akademia Nauk.

Źródło: Jarosław Gowin / Twitter, Polska Akademia Nauk  / Facebook

10-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

opracowano-polski-test-na-koronawirusa-jest-w-100-procentach-skuteczny-2657-00r2kc