REKLAMA

“Opór ma sens!”. Nakaz szczepień dla medyków ODWOŁANY! (VIDEO, ANKIETA)

|

“Opór ma sens!”. Nakaz szczepień dla medyków ODWOŁANY! (VIDEO, ANKIETA)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Inicjatywy Sanockiej zorganizowanej przed budynkiem Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie, Jacek Kotula oraz Ryszard Skotniczny poinformowali, że dyrekcja ośrodka zdecydowała o wstrzymaniu podanego wcześniej do wiadomości rozporządzenia wzywającego medyków do zaszczepienia. – To jest nasze małe zwycięstwo. Opór ma sens – mówił radny sejmiku Jacek Kotula. Publikujemy materiał video.

O tym, że w rzeszowskim ZOZie nr 2 poinformowano personel o potrzebie zaszczepienia się w określonym przedziale czasowym pisaliśmy tutaj. Wiadomość taką przekazał podczas piątkowej konferencji prasowej Jacek Kotula, radny sejmiku województwa podkarpackiego i przedstawiciel Inicjatywy Sanockiej. JACEK KOTULA: Groźbami zmuszają medyków do ZASZCZEPIENIA!

Medycy, groźbami są zmuszani do szczepień! – mówił wtedy Jacek Kotula, przywołując zarządzenie dyrekcji ZOZu nr 2, o którym przedstawiciele Inicjatywy Sanockiej dowiedzieli się od samych medyków.

Personel jednostki miał poddać się szczepieniu do 28 lutego.

Niedopełnienie tego obowiązku nosi znamiona ciężkiego naruszenia obowiązku pracowniczych skutkujących wyciągnięcie konsekwencji prawnych i rozwiązaniem umowy o pracę – odczytał fragment zarządzenia podpisanego przez dyrektora Aleksandra Panka radny sejmiku.

To przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Ci ludzie są już chyba całkowicie zakażeni wirusem głupoty – komentował bez ogródek Jacek Kotula.

Więcej w poniższym materiale VIDEO.

Dzisiaj do Inicjatywy Sanockiej dotarła pozytywna dla ogromnej części personelu medycznego ZOZu nr 2 informacja, mówiąca o tym, że dyrekcja jednostki zdecydowała o wstrzymaniu wcześniej przekazanego pracownikom zarządzenia ze względu na wątpliwości natury prawnej.

Dyrektor ZOZu nr 2 wywiesił białą flagę. To jest nasze małe zwycięstwo. Opór ma sens – mówił radny sejmiku Jacek Kotula. – Otrzymujemy sygnały płynące od personelu medycznego, że gdyby nie nasze naciski, konferencje i działania, do odwołania przymusu szczepień by nie doszło. Zgłaszają się do nas kolejne grupy medyków, którzy nie chcą podlegać pod przymus szczepień czy testowania. W jedności siła, nie bójmy się. Władza jest po to, aby nam służyć, a nie przeciwko nam występować.

Zgłosili się do nas również pracownicy Centrum Medycznego z Łańcuta., chcą zachować anonimowość, boją się. Oni też twierdzą, że są przymuszani do zaszczepienia do końca lutego. Zwróciliśmy się do Państwowej Inspekcji Pracy o kontrolę i weryfikację tego działania. Przypominam jeszcze raz, że nie ma podstawy prawnej do stosowania przymusu szczepień przeciwko COVID-19! – powiedział z kolei Ryszard Skotniczny z Inicjatywy Sanockiej.


grafika poglądowa

03-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

opor-ma-sens-nakaz-szczepien-dla-medykow-odwolany-video-ankieta-9531