REKLAMA

Oluś potrzebuje pomocy. Zarejestruj się. Może to właśnie Ty uratujesz mu życie.

RZESZÓW. Oluś ma 14 miesięcy. Jest radosnym, ciekawym świata chłopcem. Bardzo lubi tańczyć i słuchać muzyki. Dwa miesiące temu zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jedyną nadzieją na wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego. Rodzice ani starszy brat nie mogą być dawcami. Dlatego też proszą o pomoc innych.  Zarejestrujcie się jako potencjalni dawcy. Rejestracja odbędzie się 16 lutego, między godz. 13:00 -19:00 w Galerii Rzeszów.

olus

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczpienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla Olusia i innych organizujemy Dzień Dawcy Szpik.

– Zwracam się z ogromną prośbą: Zarejestruj się! Może to własnie Ty będziesz ”bliźniakiem genetycznym” Olusia i pomożesz mu wygrać z chorobą! Będz szczęśliwy jeśli wiele osób zechce przyjść, pomóc i się zarejestować! – mówią Rodzice.

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data: 16 lutego 2014

Godziny: 13:00 – 19:00

Miejsce: Galeria Rzeszów

Adres: Al. Piłsudskiego 44, Rzeszów

 

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Nie musisz zapłacić za swoją rejestrację, jednak jej koszt wynosi 250 zł.  Fundacja DKMS Polska potrzebuje wsparcia finansowego by pokryć koszty rejestracji, dlatego jeśli możesz sfinansuj częściowo jej koszt. Darowiznę można przekazać na nr konta: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest
i przebadanych ponad 444 000 (styczeń 2014) potencjalnych dawców szpiku, a już 947 (styczeń 2014) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku

12-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

olus-potrzebuje-pomocy-zarejestruj-sie-moze-to-wlasnie-ty-uratujesz-mu-zycie