REKLAMA

Ogromny pożar marketu. Z ogniem walczy 300 strażaków! (NOWE INFORMACJE I ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Publikujemy najnowsze informacje związane z ogromnym pożarem jednego z marketów w Krośnie. Strażacy walczyli z żywiołem całą noc. Aktualną sytuację opisuje Państwowa Straż Pożarna. Mamy również nowe zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Strażacy całą noc gasili pożar marketu budowlanego w Krośnie. W tej chwili na miejscu pracuje 277 strażaków PSP i OSP / 77 pojazdów pożarniczych – podaje Państwowa Straż Pożarna.

W dalszym ciągu trwa gaszenie ognia w części magazynowej i obrona sklepu przed pożarem. Na potrzeby akcji woda dostarczana jest z rzeki Lubatówka poprzez dwie magistrale wężowe o długości około 1900 m.

Na miejscu pożaru jest podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran wraz zastępcą bryg. Adamem Wiśniewskim.

Działania mogą potrwać jeszcze kilka najbliższych godzin. Sytuacja jest bardzo trudna ze względu na wysoką temperaturę pożarową i zadymienie oraz warunki atmosferyczne (wysoka temperatura powietrza) – słyszymy od strażaków.

O pożarze informowaliśmy na bieżąco tutaj:

Pożar marketu budowlanego! 32 zastępy straży pożarnych na miejscu (ZDJĘCIA)

Pożar magazynu marketu. Nowe informacje (ZDJĘCIA)

Walka z żywiołem trwa! Na miejscu wojewoda i komendant. Wzrasta liczba strażaków

Akcję utrudniają bardzo wysoka temperatura i zadymienie, które ogranicza widoczność do zera. Działania trwały całą noc i będą kontynuowane dzisiaj.

Trwa podawanie środków gaśniczych z 8 działek i agregatu piany lekkiej oraz robotów gaśniczych. Na miejscu jest m.in. 80 pojazdów straży pożarnej i 2 roboty gaśnicze.

Trwa badanie jakości powietrza, które jest prowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Z kolei Stacja Państwowego Monitoringu Środowiska GIOŚ w Krośnie nie wykazała przekroczeń zanieczyszczeń pyłowych.

Wczoraj, po godz. 12 obserwowane były jedynie podwyższone wartości pyłu PM10 w powietrzu. Na miejscu była Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

Przypomnijmy, że pożar wybuchł w środę.

O godzinie 9:48 dyżurny Miejskiej Państwowej Straży pożarnej w Krośnie otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie marketu budowlanego w Krośnie. Przyczyną pożaru jest prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.

Płoną łatwopalne materiały w części magazynowej marketu.

Prócz gaszenia zaplecza magazynowego strażacy bronią przed ogniem część sklepową.

Na miejscu używane są dwa roboty gaśnicze „Colossus”, które pomagają w zwalczaniu ognia w trudnych warunkach.

„Colossus” to zdalnie sterowane urządzenie, wyposażone w działko wodno-pianowe, taran, instalację zraszaczową, wyciągarkę oraz kamerę (wizyjną i termo) oraz oświetlenie. Parametry sprzętu wraz z jego wyposażeniem dają możliwość wykorzystania robota w miejscach, do których nie dotrze ratownik lub gdzie występuje zbyt duże zagrożenie dla ratowników (np. zagrożenie wybuchem, zawaleniem obiektu, uwolnienie niebezpiecznych substancji, itp.).

źródło: Państwowa Straż Pożarna, PUW w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

foto: mł. bryg. Krzysztof Adamczyk/KP PSP Sanok, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


11-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)