REKLAMA

Ogólnopolskie sukcesy wokalne Kingi Peszek z Rzeszowa

Kinga Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście może poszczycić się dwoma ogólnopolskimi sukcesami wokalnymi, osiągniętymi podczas listopadowych konkursów. Młoda artystka reprezentująca miasto Rzeszów zdobyła II miejsce podczas 21. Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę” w Przemyślu oraz I miejsce podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki “Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców” w Nowej Dębie.

Kinga Paszek (fot. RDK) - 1

Foto: materiał nadesłany

Kinga Paszek ma 13 lat i jest utalentowaną wokalistką oraz pianistką. W zajęciach wokalnych w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście bierze udział od 2013 roku. Jej ciekawa barwa głosu i muzykalność są doceniane podczas konkursów i festiwali wokalnych w całej Polsce. Wokalistka często udziela się także podczas koncertów na terenie miasta Rzeszowa.

Długa lista sukcesów Kingi Paszek została wzbogacona w listopadzie bieżącego roku o kolejne dwa ogólnopolskie sukcesy. Wokalistka zajęła II miejsce w kategorii „Piosenka Satyryczna” podczas 21. Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę”, który odbył się 24 listopada 2018 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Kolejny sukces artystka odniosła kilka dni później, gdy zdobyła I miejsce w kategorii 13-15 lat podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki “Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców”, którego koncert finałowy miał miejsce 29 listopada 2018 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

Kinga Paszek i Dominika Kindrat (fot. RDK)

Foto: materiał nadesłany

Instruktorem wokalistki jest Dominika Kindrat – absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim, multiinstrumentalistka, czynna wokalistka, instruktor i nauczyciel. Od 2011 roku prowadzi zajęcia wokalne oraz naukę gry na instrumentach w Rzeszowskim Domu Kultury. Jest również certyfikowanym instruktorem Institute For Vocal Advancement (Level 1,5), który zrzesza nauczycieli z całego świata.

Źródło: materiał nadesłany

05-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ogolnopolskie-sukcesy-wokalne-kingi-peszek-z-rzeszowa-8117-kc2