REKLAMA

Ogólnopolski konkurs literacki w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

W związku z obchodami stulecia wojny polsko-bolszewickiej powstał Ogólnopolski konkurs literacki pod hasłem „1920”, który ma na celu zachęcenie do stworzenia literackiej panoramy tamtych  czasów.

Niezwykłe czasy, bo odrodzona po ponad stu latach zaborów Polska musiała zmierzyć się z niełatwym zdaniem obrony i utrzymania swojej obecności na nowych mapach świata. Choć wewnętrznie wciąż była w trakcie jednoczenia (nie było nawet wspólnej waluty – złotówka miała pojawić się dopiero kilka lat później!), musiała pokazać, że jest jednak krajem, w którym solidarność, bohaterstwo, braterstwo i wolność to nie tylko puste hasła, ale podstawowe wartości, którymi kieruje się cały naród. Chcemy pokazać, że cel, który przyświeca dzisiaj działaniom Biura Programu „Niepodległa”, czyli wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków, jest tożsamy z tym, którym kierowali się nasi przodkowie w czasie nawały bolszewickiej. – podają organizatorzy

Zgłaszana praca nie może przekraczać objętości 30 000 znaków ze spacjami. Konkurs jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 16. rok życia.

Teksty należy przesyłać do 31 sierpnia 2020 roku na adres konkurs@niepodlegla.gov.pl. Jedna osoba może zgłosić jeden tekst.

Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/wiktoria-1920/1920-ogolnopolski-konkurs-literacki-w-setna-rocznice-bitwy-warszawskiej/

Źródło: Biuro Programu “Niepodległa”

Autor: Amelia Krupik

13-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)