REKLAMA

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie rozstrzygnięta

RZESZÓW. Maria Migaj z LO nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu okazała się najlepsza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie. W nagrodę otrzymała indeks WSPiA Rzeszów-Przemyśl. W finale zorganizowanym 19 marca 2014 r. w Rzeszowie pokonała 31 uczniów z całej Polski. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie obyła się już po raz piąty.

Drugie miejsce w organizowanej przez WSPiA Rzeszów-Przemyśl Olimpiadzie zajęła Klaudia Cholewa z LO im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach. Trzecie i czwarte miejsce przypadło Adriannie Jacek oraz Izabeli Jasion z LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej w Zespole Szkół Nr 14 we Wrocławiu. V miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Olimpiady Tomasz Pilikowski z V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Dzięki Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie zaczęłam interesować się prawem – mówi Maria Migaj, laureatka I miejsca tegorocznej Olimpiady. – Na razie nie mogę uwierzyć w to, że udało mi się wygrać. Finał był dosyć trudny. Na początku myślałam, że nie poradzę sobie z pytaniami, które wylosowałam. Jednak udało się. Cały czas towarzyszy mi niedowierzanie, ale i wielka radość. W Olimpiadzie uczestniczyłam już drugi raz. W ubiegłym roku dotarłam do III etapu. Jednak wtedy nie udało mi się wygrać. Dzisiejszy sukces to dla mnie duża motywacja do dalszego zdobywania wiedzy prawniczej – mówiła, po wręczeniu nagród Maria Migaj. Uczennica dodaje, że w Olimpiadzie wzięłam udział, ponieważ chce zostać prawnikiem, a to jest doskonały sposób na przygotowanie się do studiów prawniczych.

Nagrodą główną w tym roku są nieodpłatne studia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl oraz nieodpłatne zakwaterowanie w Wielomieszkaniwym Domu Studenckim WSPiA. Podobną nagrodę wręczono za zajęcie II miejsca. III, IV lub V miejsca pozwala na nieodpłatne studia w WSPiA Rzeszów-Przemyśl. Jednocześnie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie ułatwia jej finalistom oraz laureatom podjęcie studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym nie tylko w WSPiA w Rzeszowie, ale i na innych wydziałach prawa (m.in. UJ).

Tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie to ogromny sukces – mówił uczestnikom Olimpiady prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. – Jesteście najlepszymi z najlepszych. W drodze do II Etapu pokonaliście ponad 4200 uczniów z całej Polski, którzy przystąpili do pierwszego etapu Olimpiady. Poziom Waszej wiedzy jest ogromny. Mam nadzieję, że organizowana przez WSPiA Olimpiada będzie dla Was startem do przyszłej kariery naukowej. Mam także nadzieję, że wśród laureatów są przyszli wybitni Polscy prawnicy. Wybraliście bardzo wymagającą Olimpiadę. Jednak trud włożony w przygotowania na pewno pomoże wam w przyszłości m.in. podczas studiów prawniczych – powiedział prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. Dodał, że duże gratulacje należą się również nauczycielom, którzy doskonale przygotowali swoich uczniów do Olimpiady.

fot. mat. pras. WSPiA

 

19-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ogolnopolska-olimpiada-wiedzy-o-panstwie-i-prawie-rozstrzygnieta