REKLAMA

Ogólnopolska akcja “Narodowe Czytanie 2020”

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowska policja wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Narodowe Czytanie 2020”. Fragment dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna” odczytała nadkom. Joanna Kędra – Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie.

czytanie

Wczoraj w sali kina „Sokół’ i Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie, odbyła się dziewiąta już edycja Narodowego Czytania. Do obu miejscowych akcji zaproszona została nadkom. Joanna Kędra – Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie. Szefowa brzozowskich policjantów bardzo chętnie odpowiedziała na zaproszenia i wzięła w nich udział.

Od godz. 10 kolejni lektorzy oraz zaproszeni goście odczytywali fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Dwie sceny odczytała Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie nadkom. Joanna Kędra.

Akcja „Narodowe Czytanie” jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.


Źródło: KPP Brzozów

Autor: Amelia Krupik

09-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ogolnopolska-akcja-narodowe-czytanie-2020-9817