REKLAMA

Ewa Leniart kandydatką na prezydenta Rzeszowa! (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Podkarpacka wojewoda Ewa Leniart właśnie teraz ogłasza swoją decyzję o starcie w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa, zwolniony przez Tadeusza Ferenca – podaje rmf24.pl.

ewa-leniart

Foto: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Ewa Leniart wystartuje w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Będzie kandydować z własnego komitetu obywatelskiego. O godzinie 12:00 na rzeszowskim Rynku rozpoczęła się konferencja, na której Ewa Leniart ogłasza swoją kandydaturę.

 

Końcem lutego w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM Ewa Leniart została zapytana o to, czy jest gotowa wziąć odpowiedzialność za Rzeszów i startować w wyborach.

– Na pewno jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego, bo myślę, że prawie pięć i pół roku piastowania urzędu wojewody daje mi takie prawo, by taką deklarację uczynić. Natomiast oczywiście czas pokaże, to jest poważna decyzja. To jest także decyzja, która ma wpływ na życie osobiste, więc muszę ją przekonsultować z najbliższymi. Muszę uzyskać akceptację, gdybym miała zmienić swoje życie także zawodowe, bo to na pewno będzie mieć wpływ na to, jak funkcjonuje moja rodzina – odparła Ewa Leniart.

– Silny Rzeszów to gwarancja dobrze rozwijającego się regionu. I tutaj staram się być wierna przez cały ten okres, gdy pełnię urząd wojewody, myślę, że skutecznie, ponieważ trzeba powiedzieć, że mam swój udział w zmianie granic miasta Rzeszowa, gdyż czterokrotnie wydałam pozytywną opinię dla powiększenia Rzeszowa i zyskało to akceptację Rady Ministrów – podkreśliła w rozmowie wojewoda.

 

Przypomnijmy, że w wyborach swój start deklaruje obecny wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który pojawił się obok prezydenta Tadeusza Ferenca w dniu, gdy ten publicznie ogłosił swoją rezygnację. Swojego kandydata wystawi też Porozumienie, które obecnie przeprowadza prawybory. Podkarpaccy członkowie Porozumienia wybiorą pomiędzy Waldemarem Kotulą Arkadiuszem Oponiem.

Według kalendarza wyborczego, przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają się odbyć w niedzielę 9 maja.

Źródło: red., rmf24.pl

10-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)