REKLAMA

Odznaczenia państwowe dla honorowych dawców krwi z Podkarpacia (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła Krzyże Zasługi 17 honorowym dawcom krwi z terenu województwa podkarpackiego.

IMG_9951-1200x800
Foto: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Odznaczenia państwowe, nadane postanowieniem Prezydenta RP, zostały przyznane za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa i za propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

Podkarpaccy długoletni krwiodawcy zostali odznaczeni Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi.

Gratulując wyróżnionym, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła, że rozpowszechnianie idei dawstwa krwi ma duże znaczenie nie tylko ze względu na kształtowanie pozytywnych postaw w społeczeństwie, ale jest przede wszystkim godną najwyższego uznania misją  ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

 

IMG_9996-1200x741

Serdecznie gratuluję wszystkim odznaczonym. Chcę wyrazić wdzięczność i podziękowanie za to dzieło, które realizujecie. Za poświęcenie, za świadomość tego, jak wielką wartością jest dar krwi – najcenniejszy dar, jaki człowiek może złożyć w ofierze drugiemu człowiekowi. Dziękuję za zaangażowanie w działania na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Jestem przekonana, że Państwa postawa stanie się wzorem do naśladowania dla innych, zaszczepiając w społeczeństwie szlachetną ideę krwiodawstwa – powiedziała wojewoda.

Uroczystość odbyła się 17 maja br. w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i była okazją do wręczenia wyróżnionym listów gratulacyjnych prezesa Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Sławomira Stefańskiego. W imieniu odznaczonych głos zabrał Tomasz Maczuga, wiceprezes Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Pratt&Whitney Rzeszów.

 

IMG_9932-1200x800

Krzyż Zasługi, ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które wyróżniły się zasługami dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

 

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

19-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)