REKLAMA

Odwołano Superpuchar Polski! Developres zarząda odszkodowania od PLS?

Polska Liga Siatkówki odwołała mecz o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka, zastępując go Superpucharem Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Pierwotnie w meczu miał wziąć udział Developres Rzeszów, ale ze względu na kwarantannę w szeregach “Rysic” PLS zmieniła regulamin. Rzeszowski klub wydał w tej sprawie oświadczenie, a jego działacze rozważają wystąpienie o odszkodowanie.

Przechwytywanie_90

Foto: YouTube / kanał: KS Developres Rzeszów S.A.

– (…) Okazało się, że koronawirus definitywnie odbiera nam możliwość rozegrania Superpucharu Polski z udziałem Grupy Azoty Chemika Police i Developresu Rzeszów. W związku z tym faktem, musieliśmy wdrożyć wyjątkowe i niestandardowe działania. 16 grudnia rozegramy mecz w nowej formule, bez udziału drużyny Developres SkyRes Rzeszów. Nie możemy ze względów marketingowych, komunikacyjnych oraz umów sponsorskich po raz kolejny przekładać terminu spotkania, które wcześniej zostało odwołane – czytamy w liście Prezesa Zarządu Polsiej Ligi Siatkówki Artura Popko do Developresu Rzeszów.

16 grudnia w Lublinie miał zostać rozegrany Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka z udziałem Chemika Police i Developresu Rzeszów. Ze względu na kwarantannę zespołu z Rzeszowa Polska Liga Siatkówki podjęła kontrowersyjną decyzję o odwołaniu Superpucharu Polski i przeprowadzeniu w tym samym dniu Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 bez udziału Developresu. Rzeszowską drużynę zastąpią Budowlani Łódź.

Warto dodać, że Superpuchar Polski miał być rozegrany we wrześniu, ale wówczas koronawirus zaatakował drużynę z Polic. Teraz podobne problemy mają “Rysice”, jednak tym razem pucharu już nie przełożono. Co na to rzeszowski klub?

Developres Rzeszów wystosował odpowiedź do Prezesa Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Szanowny Panie Prezesie, z dużym zaskoczenie i niedowierzaniem przyjęliśmy Pańskie pismo z dnia 9 grudnia 2020 r. w sprawie jednostronnej rezygnacji przez Ligę z rozegrania meczu o Superpuchar Polski i zastąpienia go meczem w „nowej formule” bez udziału naszego zespołu – pisze w liście rzeszowska drużyna.

Developres podkreślił w liście, że podczas problemów z koronawirusem, z jakimi borykał się Chemik Police, rzeszowska drużyna zastosowała się do zmian terminów meczów sugerowanych przez PLS.

Superpuchar Polski ujęty jest w Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej oraz umowie pomiędzy Ligą a naszym klubem. Stąd też, w przypadku podtrzymania przez Ligę decyzji o rezygnacji z rozegrania meczu o Superpuchar Polski, rozważamy wystąpienie do Ligi z roszczeniem odszkodowawczym z tytułu utraconych korzyści finansowych oraz marketingowych – informuje rzeszowski klub.

Podsumowując, nie akceptujemy bezpodstawnej decyzji Ligi i wnosimy o rozegranie meczu o Superpuchar Polski w innym, dogodnym dla stron terminie – podsumowuje w liście do Prezesa Zarządu PLS Developres Rzeszów.

 

Obecnie “Rysice” w większości trenują w swoich domach, ze względu na kwarantannę. Odwołany został mecz ligowy, który w niedzielę 13 grudnia rzeszowianki miały rozgrywać z Budowlanymi Łódź. Los kolejnych spotkań jest zależny od wyników testów siatkarek po przejściu kwarantanny.

Źródło: red., developres.rzeszow.pl

10-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

odwolano-superpuchar-polski-developres-zarzada-odszkodowania-od-pls-502-00r2kc