REKLAMA

Odśnieżarka do torów dla Podkarpackiego Stowarzyszenia Sympatyków Kolei w Rzeszowie

Podkarpackie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei w Rzeszowie zyskało nowy eksponat dla swoich wystaw. Jest to odśnieżarka OM-3A wyprodukowana w 1977 r. Stowarzyszenie otrzymało maszynę od PKP PLK.

csm_1__3__28.11_6d784b9cb8

Foto: materiały prasowe PKP PLK

Podkarpackie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei w Rzeszowie zyskało czterdziestoletnią odśnieżarkę torów. Maszyna OM-3A wyprodukowana w 1977 r. przez lata służyła do oczyszczania rozjazdów i torów ze śniegu. Obecnie zarządca infrastruktury do odśnieżania linii wykorzystuje nowe drezyny ze specjalnymi przystawkami. Wycofany z użycia pojazd będzie służył już nie tylko zimą, lecz przez cały rok. Stanie się atrakcją wystaw. Miłośnikom kolei, odwiedzającym Podkarpacie i ekspozycję pokaże, jak zapewniano utrzymanie linii w XX wieku. Podobny sprzęt PLK przekazały wcześniej Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej.

Od lat PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspierają instytucje i organizacje zajmujące się ochroną zabytków kolejowej techniki i te, które promują wiedzę o kolei, historię dróg żelaznych. Sprzęt trafia również do szkół, w których kształcą się przyszli pracownicy branży kolejowej. Dzięki stałym działaniom wyeksploatowany, niepotrzebny na torach sprzęt zyskuje nową istotną rolę w edukacji oraz promowaniu kolei.

Źródło: materiały prasowe PKP PLK

29-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)