REKLAMA

Odmulanie zalewu w Rzeszowie. Podpisano umowę na II etap prac! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek 28 stycznia 2021 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisały umowę na realizację drugiej części zadania pod nazwą “Odtworzenie pierwotnej pojemności zbiornika przystopniowego w Rzeszowie na rzece Wisłok” (tak zwany “duży przetarg”).

01_16

Foto (4): rzeszow.wody.gov.pl

W przetargu na odmulanie Wisłoka wybrana została oferta firmy Transpol Lider Sp z.o.o o łącznej wartości ponad 55 milionów złotych. Ponieważ wartość oferty przekroczyła kwotę, jaką zamawiający przewidział na realizację zamówienia, Wody Polskie zabezpieczyły w swoim budżecie brakujące środki finansowe. Umożliwiło to zawarcie umowy.

Zadaniem Wykonawcy będzie wydobycie ponad 580 tysięcy metrów sześciennych osadów z dna zbiornika. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, prace zostaną wykonane do końca września 2022 roku.

Realizacja prac objętych przedsięwzięciem w ramach tej części zamówienia, jak też robót będących aktualnie w trakcie realizacji, ma na celu przywrócenie utraconej pojemności zbiornika, która wynosiła ok. 0,68 mln m3. Dzięki temu, jak podkreślają Wody Polskie, znacząco poprawią się warunki retencjonowania wody na rzeszowskim zbiorniku.

W listopadzie 2020 roku podpisano już umowę z tym samym wykonawcą (tak zwany “mały przetarg”). Odpowiadał on za wywiezienie i zagospodarowanie 15 tysięcy metrów sześciennych wydobytych dotychczas namułów, które spoczywały w geotubach.

Zadaniem nowego wykonawcy było również usunięcie trzcinowisk i wydobycie przy pomocy refulera 70 tysięcy metrów sześciennych osadów z dna zalewu. Prace te dobiegają właśnie końca.

Źródło: RZGK w Rzeszowie


29-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

odmulanie-zalewu-w-rzeszowie-podpisano-umowe-na-ii-etap-prac-zdjecia-6328-00r2kc