REKLAMA

Odkurzacz z BSH w Rzeszowie wygrał prestiżowe testy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jeden z odkurzaczy zaprojektowanych w rzeszowskim oddziale BSH (dawny Zelmer) zajął pierwsze miejsce w testach prestiżowej niemieckiej organizacji Stiftung Warentest. Opracowane w Rzeszowie rozwiązania dla branży AGD podbijają kolejne rynki.

 IP_BSH_Odkurzacz (2)

Foto (2): mat. prasowe

Stiftung Warentest publikuje wyniki niezależnych testów sprzętu gospodarstwa domowego, które w Niemczech cieszą się dużą popularnością i zaufaniem konsumentów. Instytucja zwraca szczególna uwagę na jakość wykonania, efektywność działania i funkcjonalność produktu oraz to, w jakim stopniu dane urządzenie odpowiada na potrzeby użytkowników.

Nasz odkurzacz Bosch BGC41X36 zdobył najwyższą ocenę w kategorii odkurzaczy bezworkowych. Produkowane w Polsce urządzenie wyróżnia się przede wszystkim wysoką efektywnością pracy, nawet po znacznym zapełnieniu pojemnika cyklonowego, którego pojemność wynosi aż 2.4 l. Odkurzacz jest też wyposażony w zmywalny filtr UltraAllergy, który usuwa niemal 100% alergenów, drobnych cząsteczek kurzu i bakterii oraz zapobiega ich przedostawaniu się z powrotem do pomieszczenia z wywiewanym powietrzem – powiedziała Patrycja Orłowska, inżynier rozwoju i Młodszy Lider Projektów w BSH.

W tym wariancie odkurzacza zastosowano najnowszy model silnika, który został opracowany w Oddziale BSH w Bad Neustadt. – Efektywne działanie odkurzacza polega na zapewnieniu możliwie najlepszego przepływu powietrza od ssawki do wylotu. Sama moc silnika nie ma tak dużego znaczenia, jak jego wydajność oraz precyzyjne dopasowanie elementów urządzenia i oczywiście sam projekt kanałów powietrznych – powiedział Dariusz Baran, inżynier ds. testów w rzeszowskim laboratorium BSH.

IP_BSH_Odkurzacz (1)

Zespół pracowników BSH pracował nad tym wariantem odkurzacza od lipca 2019 roku.  – Opracowaliśmy m.in. dwa innowacyjne rozwiązania związane z domykaniem osłony filtra oraz blokowaniem uchwytu odkurzacza, a Europejski Urząd Patentowy przyznał BSH patenty na te technologie – powiedział Dariusz Buczko, inżynier rozwoju, główny konstruktor.

Musieliśmy sprostać wielu wyzwaniom. Jednym z nich była zmiana wyglądu odkurzacza, m.in. górnego uchwytu, określenie miejsca podłączania ssawki czy konstrukcji w obszarze wylotu powietrza. Czasu było niewiele, ale zwinne zarządzanie pomogło w bardzo szybkim podejmowaniu decyzji. Byliśmy pewni, że jest to produkt, który chcemy przekazać naszym klientom – dodał Grzegorz Jamróz, Lider Projektów w zespole Bagless w BSH.

GS41 jest pierwszym odkurzaczem bezworkowym zaprojektowanym od początku do końca dla marek Bosch i Siemens w Dziale Rozwoju w BSH w Rzeszowie.

Źródło: mat. prasowe

03-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.