REKLAMA

Odjeżdżał spod sądu pijany i bez prawa jazdy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Niecodzienną interwencję przeprowadził będący poza służbą policjant rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusz zauważył, że mężczyzna, któremu zatrzymał prawo jazdy w związku z jazdą w stanie nietrzeźwości, odjeżdża z sądowego parkingu samochodem.

Funkcjonariusz interweniował, uniemożliwiając mu jazdę. Wezwany na miejsce patrol stwierdził, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 14. Funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego uczestniczył w rozprawie sądowej dotyczącej prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przez 53-letniego mieszkańca Rzeszowa. Wychodząc z sądu zauważył, że ten mężczyzna wsiadł do samochodu i ruszył z parkingu.

Wiedząc, że ma zatrzymane prawo jazdy, policjant interweniował uniemożliwiając 53-latkowi kontynuowanie jazdy. Podczas interwencji poczuł od mężczyzny woń alkoholu. Podejrzenia potwierdził wezwany na miejsce patrol. Badanie wykazało w organizmie 53-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna ponownie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Ponieważ jest to już kolejny raz, 53-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Rzeszów

alkomat101

27-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

odjezdzal-spod-sadu-pijany-i-bez-prawa-jazdy