REKLAMA

Oddając elektrośmieci możesz pomóc szkołom.

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa za darmo mogą dziś oddać elektrośmieci lub zadzwonić po specjalny samochód który odbierze od nich odpady. W zamian za nie otrzymają kupony, które mogą przekazać szkołom, a te wymienią je m.in. na tablice multimedialne, książki i sprzęt sportowy.

elektrosmieci

 

Akcja w Rzeszowie będzie trwać na razie przez jeden dzień. W sobotę, 1 lutego elektrośmieci można oddać w dwóch punktach miastach – przy al. Wincentego Witosa 21 i al. Tadeusza Rejtana 69. Można również zadzwonić od nr tel.: 2222 333 00 i poprosić o odbiór wielkogabarytowego sprzętu od siebie z domu.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie, będą przeliczane na punkty. Uzbierane punkty placówki mogą wymienić je na m.in. na tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce, które wdrożyło u siebie program „Moje miasto bez elektrośmieci”. Akcję prowadzi ElektroEko – Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

ZDJ.: sxc.hu

01-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

oddajac-elektrosmieci-mozesz-pomoc-szkolom