REKLAMA

Oddaj krew i uratuj komuś życie

RZESZÓW / PODKARPACIE. 13 lipca w ramach IX edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, swoją krew dla pacjentów szpitali okręgowych będą mogli oddać mieszkańcy Rzeszowa. Podziel się krwią i uratuj życie!

Zbieramy

zdjęcie: www.rzeszow.pl

Krew w Rzeszowie będzie można oddawać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wyposażonym w sterylny i bezpieczny dla krwiodawców sprzęt medyczny 13 lipca 2016 r. w godz. 9 – 12 na parkingu przed supermarketem Intermarché (ul. Lisa-Kuli 19). Obecny na miejscu lekarz zadba o bezpieczeństwo zarówno dawcy jak i biorcy.

Krew mogą oddać osoby między 18 a 65 rokiem życia, choć, za zgodą lekarza, Krwiodawcą można być nawet po 65. urodzinach. W każdym przypadku trzeba ważyć co najmniej 50 kg. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed, nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości.

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz weźmie udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych. Zbiórkom krwi oraz kampanii edukacyjnej towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a wśród nich nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy.

Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią objęło Narodowe Centrum Krwi.

Więcej informacji na temat kampanii „Zbieramy krew dla Polski” znajduje się na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl

za: www.rzeszow.pl

29-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

oddaj-krew-i-uratuj-komus-zycie