REKLAMA

Odblaski dla dzieci zamiast świateł. Utrudnienia na al. Sikorskiego

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trwają prace remontowe na al. Sikorskiego. Firma Skanska ostrzega, że na ulicy będzie etapami wyłączane oświetlenie.

b

Prace polegające na zwiększeniu ilości pasów ruchu ruszyły w sierpniu. Przebudowywany jest 2-kilometrowy odcinek od ul. Malowniczej, do samego wyjazdu z Rzeszowa w stronę Tyczyna. Zamiast dwoma, kierowcy będą mogli jeździć czterema pasami.

Sukcesywnie będzie tam wyłączane oświetlenie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci mieszkające w okolicy otrzymają od drogowców ze Skanskiej specjalne odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.

Oprócz nowej nawierzchni powstanie system odprowadzający wodę, chodniki, ścieżki rowerowe i zatoczki autobusowe. Nastąpi również wymiana oświetlenia.

Rzeszów wyda na remont al. Sikorskiego ponad 20 milionów złotych. 17 milionów pokrywa w tej inwestycji Unia Europejska. Prace potrwają do czerwca 2018 roku.

(az)

26-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

odblaski-dla-dzieci-zamiast-swiatel-utrudnienia-na-al-sikorskiego