REKLAMA

Od teraz z kontrolerem po angielsku

RZESZÓW / PODKARPACIE. Bez języka ani rusz. Przekonali się o tym rzeszowscy kontrolerzy biletów w MPK, którzy raz po raz miewali problemy z dogadaniem się z obcokrajowcami. Dwudziestu z nich rozpoczęło kurs języka angielskiego.

k

foto: archiwum rzeszow24.pl

Nabyte umiejętności mają usprawnić komunikację z obcokrajowcami, których w stolicy Podkarpacia nie brakuje. Oprócz kontrolerów w kursie wezmą udział kasjerzy pracujący w Zarządzie Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Pomysł zrodził się jeszcze przed wakacjami. Teraz, kiedy rok akademicki rozpoczął się na dobre i rzeszowskimi autobusami podróżuje na co dzień wielu studentów z zagranicy, należałoby znaleźć z nimi wspólny język.

Tym wspólnym jest oczywiście angielski, którego kontrolerzy i kasjerzy mają uczyć się z dużym entuzjazmem. Zdecydowanie polepszy się bezpośredni kontakt z klientem komunikacji.

W szkoleniu rozpoczętym w ubiegłym tygodniu bierze udział 20 pracowników ZTM. Angielskiego uczą się w dwóch 10-osobowych grupach. Zajęcia nadzorują dwie lektorki ze szkół językowych w Rzeszowie.

(az)

29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

od-teraz-z-kontrolerem-po-angielsku