REKLAMA

Od soboty nie musimy nosić maseczek na powietrzu

Od soboty 15 maja zniesiony zostaje m.in. obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Będziemy mogli także zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że nadal pozostanie konieczność zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych.

Projekt-bez-tytułu-3-980x574
Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

 

Od 15 maja następuje kolejne luzowanie obostrzeń wprowadzonych w związku z COVID-19. Od soboty możemy m.in. wyjść na świeże powietrze bez zakrywania maseczką nosa i ust, zjeść w restauracyjnych ogródkach, czy pójść do kina na świeżym powietrzu.

Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie, czy teatrze. W dalszym ciągu obowiązują również zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka.

Pamiętajmy, że prawidłowo założona maseczka w miejscach, gdzie jest większe skupisko ludzi, nie tyko chroni nas, ale także innych. Policjanci nadal będą kontrolować obowiązujące obostrzenia zawiązane z pandemią koronawirusa – przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

 

Źródło: KWP w Rzeszowie

15-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)