REKLAMA

Od piątku obowiązuje zakaz wstępu do lasów i parków narodowych

POLSKA / PODKARPACIE. W związku z zagrożeniem koronawirusem od 3 do 11 kwietnia br. Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów. Zamknięte zostają także parki narodowe.

 tree-trunk-569275_960_720

Foto: pixabay.com

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe – poinformowało w piątek Ministerstwo Środowiska.

Resort środowiska tłumaczy swoją decyzję tym, że mimo stanu epidemii wiele osób gromadziło się w lasach.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego […] dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie – dodaje resort środowiska.

Zakaz ma egzekwować Straż Leśna i Straż Parków Narodowych.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom – stwierdza w komunikacie Ministerstwo Środowiska.

Źródło: lasy.gov.pl

04-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

od-piatku-obowiazuje-zakaz-wstepu-do-lasow-i-parkow-narodowych-4287-00r2kc