REKLAMA

Od dzisiaj rowerzyści mają zakaz jazdy po rzeszowskich deptakach

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc podjął decyzję o zakazie poruszania się rowerami po trzech rzeszowskich deptakach, przy ul. 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzkiej. Powód? Otóż spacerowicze skarżyli się ponoć na złe zachowanie rowerzystów. Decyzja zapadła w ubiegły czwartek a obowiązuje od dzisiaj.

Na wspomnianych wyżej ulicach zniknęły już tablice zezwalające na ruch rowerowy. Pani Anna, która dojeżdża do pracy rowerem, jest zniesmaczona tym pomysłem. – Pracuję w samym centrum miasta. Od kilku lat, kiedy tylko zrobi się cieplej przesiadam się na rower. Najbardziej dziwi mnie fakt, że miasto zachęca do zrezygnowania z własnych samochodów na rzecz rowerów a tutaj takie “niespodzianki” – skarży się kobieta.

Tymczasem cykliści ze Stowarzyszenia rowery.rzeszow.pl.są zaskoczeni i jednocześnie zbulwersowani zakazem. Nikt z nami nie konsultował tej decyzji – mówi Daniel Kunysz, prezes zarządu stowarzyszeniajestem przekonany, że zdecydowanie większym zagrożeniem dla pieszych jest to, że jeżdżą tędy samochody. Na razie zamierzamy dyplomatycznie rozwiązać problem. Dzisiaj piszemy pismo, w którym będziemy chcieli, m.in. tego, aby prezydent spotkał się z nami osobiście na rozmowie – dodaje Daniel Kunysz.

Decyzja prezydenta jest dla dobra mieszkańców, a nie przeciwko nim – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydentanapłynęło do nas wiele skarg od przechodniów, którzy domagali się od nas bardziej radykalnych działań. Mieszkańcy mieli na uwadze m.in to, że rowerzyści jeżdżą za szybko, nie zważają na pieszych, którzy na deptaku mają pierwszeństwo. Bywało i tak, że pędzący rowerzysta wjeżdżał w pieszego. Musimy reagować na takie sytuacje – dodaje rzecznik.

Najciekawsze jest to, że zakazem prezydenta Ferenca zaskoczeni są nie tylko rowerzyści ale i część Rady Miasta. Jej przewodniczący, Andrzej Dec o tym fakcie dowiedział się …. od mediów!!! – Myślę, że to błędna, pochopna decyzja, podjęta trochę emocjonalnie, pod wpływem jednego zdarzenia. Wierzę, że zostanie wycofana – podkreśla przewodniczący Rady Miasta.

Od poniedziałku egzekwowaniem zakazu jazdy rowerami przez ulice 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzką zajmie się straż miejska. – Na razie strażnicy nie będą dawać mandatów – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydentanajpierw będą pouczać nieroztropnych rowerzystów, którzy złamią zakaz.

A jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji na portalu.

IMG_0073

09-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

od-dzisiaj-rowerzysci-maja-zakaz-jazdy-po-rzeszowskich-deptakach