REKLAMA

Od dziś w Galerii Rzeszów zrobisz nie tylko zakupy, ale i wyrobisz dokumenty! (FOTO)

RZESZÓW. Przed chwilą (16 marca o godz. 10) oficjalnie otworzono kolejny Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. 

W otwarciu wzięli udział m.in. Tomasz Szubiela – wiceminister Spraw Wewnętrznych, Karolina Grenda – dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, sekretarze miast Unii Metropolii Polskiej, prezydente Rzeszowa Tadeusz Frenc oraz właściciele Galerii Rzeszów: Ryszard Podkulski i Sebastian Podkulski.

POM w Galerii Rzeszów to już czwarta taka placówka Urzędu Miasta umiejscowiona w galerii handlowej. Pierwsza został otworzona w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall, druga działa w galerii Nowy Świat, a od blisko roku POM funkcjonuje również w CH Plaza Rzeszów.

Wszystkie punkty są czynne od poniedziałku do soboty od godziny 10.00 do 18.00.

Jak zapewniają urzędnicy, punkty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Codziennie odwiedza je kilkadziesiąt osób.

W „oddziałach” Urzędu można wyrobić dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Można się tam również zameldować na pobyt stały lub czasowy, wymeldować, oraz uzyskać numer PESEL.

Pracownicy punktu udzielą pomocy w każdej sprawie, skontaktują z konkretnym urzędnikiem, umówią na spotkanie. Można tu także pobrać urzędowe druki i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu – wyjaśnia Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa.

Dyżuruje Miejski Rzecznik Konsumentów
Ponadto, raz w tygodniu, w Punktach swój dyżur ma Miejski Rzecznik Konsumentów. Rzecznik pomoże napisać reklamację, udzieli niezbędnej informacji, a w przypadku toczącej się sprawy w sądzie, będzie ją również prowadził.

Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce, które obsługuje swoich mieszkańców w takim zakresie. Samochód można postawić na bezpłatnym parkingu, a niepełnosprawni nie napotkają na żadne bariery architektoniczne – mogą skorzystać z wind.

Lokalizacja Punktów w centrach handlowych to same korzyści dla mieszkańców Rzeszowa. Korzystając z bogatej oferty galerii mogą oni przy okazji odwiedzić Punkt Obsługi Mieszkańców i załatwić ważne dla nich sprawy, bez konieczności dojeżdżania do centrum. W dodatku również w soboty – przekonują urzędnicy miejscy.

16-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

od-dzis-w-galerii-rzeszow-zrobisz-nie-tylko-zakupy-ale-i-wyrobisz-dokumenty-foto