REKLAMA

Od 25 października powracają loty z Jasionki do Monachium!

Lufthansa Group wznawia rejsy z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Mowa o połączeniach z Rzeszowa do Monachium. Wznowione rejsy rozpoczną się 25 października 2020 roku, wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu połączeń Lufthansa Group.

180819_LH_Group_Stock_035.jpg
Foto: materiały nadesłane

W zimowym rozkładzie połączeń 2020-2021 Lufthansa Group przywraca połączenia z Jasionki do Monachium. Od 25 października 2020 roku samoloty linii Lufthansa umożliwią pasażerom z Rzeszowa podróż do Monachium.

Oferując 170 cotygodniowych rejsów z siedmiu miast Lufthansa Group daje pasażerom z wielu regionów Polski dostęp do siatki dogodnych połączeń oferowanych w naszych portach przesiadkowych. Zapewniamy możliwość odbycia wygodnej i bezpiecznej międzynarodowej podróży dla wszystkich tych, dla których mobilność w obecnych czasach jest niezbędna do dalszego rozwoju ich firm – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Przywrócenie połączenia między Rzeszowem a Monachium to restart dla przewoźnika na Podkarpaciu po odwołaniu zakazu wykonywania międzynarodowych rejsów pasażerskich w czerwcu 2020 roku. W porcie lotniczym w Jasionce rejsy będą wykonywane według następującego rozkładu:

Od 25 października:
– LH1605 Rzeszów 13:30 – 15:00 Monachium (czwartek, piątek, niedziela)
– LH1604 Monachium 11:25 – 12:55 Rzeszów (czwartek, piątek, niedziela)

Po 29 października:
– LH1605 Rzeszów 13:30 – 15:00 Monachium (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)
– LH1604 Monachium 11:25 – 12:55 Rzeszów (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)

Wiadomość o wznowieniu bezpośrednich lotów na trasie Rzeszów-Monachium z pewnością ucieszy pasażerów naszego lotniska, zwłaszcza tych, którzy podróżują w celach biznesowych. Połączenie ze stolicą Bawarii ma istotne znaczenie dla rozwoju gospodarki naszego regionu, zarówno dla zagranicznych inwestorów, jak i polskich przedsiębiorców działających na międzynarodowych rynkach – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Nowe taryfy biletowe i kompleksowe zasady bezpieczeństwa

Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines gruntownie zmieniły struktury taryf biletowych obowiązujących do końca grudnia tego roku. Już od teraz nowe rezerwacje na wszystkie rejsy mogą zostać wielokrotnie zmienione bez dodatkowych opłat – co dotyczy także najniższych taryf za przelot bez nadanego bagażu.

Wprowadzono także kompleksowe zasady dotyczące higieny zarówno na pokładach samolotów, jak i na ziemi. Lufthansa Group współpracuje w tym zakresie z Agencją Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz władzami poszczególnych krajów, dążąc do harmonizacji standardów bezpieczeństwa w transporcie lotniczym podczas pandemii.

Pasażerom podróżującym do i z Niemiec Lufthansa wraz z partnerami oferuje możliwość przejścia szybkiego testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) na obecność koronawirusa na lotniskach we Frankfurcie, Monachium oraz Hamburgu, by mogli podjąć decyzję o kontynuowaniu podróży lub pozostaniu w Niemczech w celu uniknięcia kwarantanny. Rejestracji należy dokonać przed przybyciem na stronie internetowej lufthansa.com. Laboratoria testowe prowadzone są przez firmy partnerskie – Centogene na lotniskach we Frankfurcie i Hamburgu oraz Medicare w Monachium.

Od 1 września 2020 roku obowiązek zakrywania ust i nosa podczas rejsu liniami należącymi do Lufthansa Group nie będzie dotyczył tylko tych pasażerów, którzy poświadczą przeciwskazania medyczne do noszenia maseczki na specjalnym formularzu dostarczonym przez przewoźnika. Ponadto podróżni chcący podróżować bez zakrywania nosa i ust muszą otrzymać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa nie krócej niż na 48 godzin przed planowanym rozpoczęciem podróży. Wprowadzone zasady mają zapewnić współpasażerom maksymalne bezpieczeństwo.

Ryzyko zarażenia na pokładzie samolotu jest generalnie bardzo niskie. Kabiny samolotów wyposażone są w systemy filtrujące, służące do oczyszczania powietrza z kurzu, bakterii oraz wirusów. Planując podróż pasażerowie powinni wziąć pod uwagę przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz kwarantanny w miejscu docelowym.

Źródło: materiały nadesłane

16-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

od-25-pazdziernika-powracaja-loty-z-jasionki-do-monachium-7194-00r2kc