REKLAMA

Od 2 września zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO w województwie podkarpackim

Od 2 września 2018 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO uruchamianych przez Przewozy Regionalne na terenie województwa podkarpackiego. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania się do harmonogramu prac remontowo – inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej – Polskie Linie Kolejowe S.A.

gleise-1555348_1920

Foto: Pixabay.com

Najistotniejsze zmiany dotyczą południowej części województwa. Na liniach 106/108/107 na wniosek Organizatora Przewozów – Samorządu Podkarpacia, Przewozy Regionalne rozszerzają ofertę przewozową.

Wzrośnie ilość połączeń autobusami szynowymi na liniach 106/108/107 rozkład jazdy będzie dostosowany do potrzeb uczniów/studentów i osób dojeżdżających do pracy. Oferta zostanie zwiększona o dodatkowe 12 par pociągów w następujący sposób:

  • dodatkowe cztery pary pociągów w relacji Rzezów – Jasło – Rzeszów (linia 106);
  • dodatkowe cztery pary pociągów w relacji Jasło – Sanok – Zagórz – Jasło (linia 108);
  • dodatkowa para pociągów w relacji Sanok – Zagórz – Sanok (linia 108);
  • dodatkowe trzy pary pociągów w relacji Sanok – Zagórz – Komańcza – Sanok (linia 108/107).

Już 2 września w swój ostatni w tym roku kurs wyruszy wakacyjny „Wojak Szwejk” z Rzeszowa na Słowację (Medzilaborce) oraz pociąg do Zamościa.

Od 30 września na trasę wraca weekendowy pociąg „Bieszczadzki Żaczek” kursujący do Komańczy, oraz weekendowe połączenie z Rzeszowa do Gorlic. Piątkowy pociąg po przyjechaniu do Gorlic uda się w drogę powrotną do Jasła oraz, po krótkim postoju wyruszy do Zagórza. Umożliwi to podróżującym z Krakowa pociągiem KMŁ przesiadkę na stacji Gorlice Zagórzany do pociągu POLREGIO i kontynuowanie podróży dalej w kierunku Zagórza.

Znacząca zmiana dotyczy także linii 68 gdzie w dni robocze będą kursowały cztery nowe pociągi POLREGIO na odcinku Stalowa Wola Rozwadów – Rudnik nad Sanem. Co więcej wszystkie pociągi w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów będą kursowały codziennie.

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii 68 i całodobowym zamknięciem torowym od 3 do 20 września zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Przeworsk – Grodzisko Dolne dla wszystkich pociągów w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów.

Pomiędzy Rzeszowem a Dębicą na linii 91 od września będzie kursowała nowa, popołudniowa para pociągów.

Na linii 71 trasa trzech pociągów w relacji Rzeszów – Stalowa Wola Południe – Rzeszów zostanie wydłużona do stacji Sandomierz co zwiększy sieć codziennych połączeń do tego miasta i umożliwi swobodne przemieszczanie się podróżnych pomiędzy Rzeszowem – Sandomierzem – Stalową Wolą.

Na odcinku Zaklików – Kraśnik w związku z dalszymi pracami remontowymi związanymi z elektryfikacją linii, obowiązuje całodobowe zamknięcie torowe. Dla wszystkich pociągów w relacji Rzeszów – Lublin – Rzeszów i Stalowa Wola – Lublin – Stalowa Wola na ww. odcinku zaprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 20 października. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronie: www.polregio.pl.

Źródło: Materiał nadesłany

29-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

od-2-wrzesnia-zmieni-sie-rozklad-jazdy-pociagow-polregio-w-wojewodztwie-podkarpackim-1348