REKLAMA

Od 1 lipca Ryanair chce wznowić połączenia z Rzeszowa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ryanair zapowiedział, że pod warunkiem zniesienia restrykcji dla lotów wewnątrzunijnych przywróci połączenia z Polski. Z lotniska w Jasionce linia lotnicza zapowiada rejsy na sześciu trasach.

Przechwytywanie_131
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Ryanair ogłosił plan przywrócenia 40 procent pierwotnego rozkładu lotów od środy 1 lipca, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrzunijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że rekomendacje związane z wyjazdami zagranicznymi będą przedstawiane mniej więcej w połowie czerwca.

Lista polskich miast, gdzie Ryanair planuje wznowienie połączeń, obejmuje 11 lotnisk: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Warszawa-Modlin i Wrocław.

W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka Ryanair planuje przywrócić sześć połączeń. Będą to rejsy do: Bristolu, Dublina, East Midlands, Londynu (dwa lotniska) i Manchesteru:

  • Rzeszów – Bristol (od 3 lipca, 2 w tygodniu),
  • Rzeszów – Dublin (od 2 lipca, 2 w tygodniu),
  • Rzeszów – East Midlands (od 4 lipca, 2 w tygodniu),
  • Rzeszów – Londyn Luton (od 2 lipca, 2 w tygodniu),
  • Rzeszów – Londyn Stansted (od 1 lipca, 3 w tygodniu, od 2 sierpnia loty 5 razy w tygodniu),
  • Rzeszów – Manchester (od 1 lipca, 2 w tygodniu).

Ceny za bilety zaczynają się od 85 złotych za lot w jedną stronę.

Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich: ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru  temperatury na lotnisku i noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu.

Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny. Zachowanie dystansu społecznego na lotniskach i na pokładzie samolotu będzie stosowane tam, gdzie to możliwe.

W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.

Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE, w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE.

To bardzo ważne zarówno dla naszych klientów, jak i naszych pracowników, abyśmy od 1 lipca wrócili do normalnych rozkładów lotów. Rządy krajów europejskich wprowadziły blokadę na 4 miesiące, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Po 4 miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, umożliwić ludziom powrót do pracy i wznowić europejski przemysł turystyczny, który zapewnia tak wiele milionów miejsc pracy. Obecnie poszczególne kraje Europy pozwalają na stopniowy powrót do normalnego życia, spodziewamy się, że będzie to ewoluować w nadchodzących tygodniach i miesiącach – powiedział Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanair DAC.

Źródło: red., Ryanair / informacja prasowa

03-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

od-1-lipca-ryanair-chce-wznowic-polaczenia-z-rzeszowa-2224-00r2kc