REKLAMA

Od 1 czerwca powracają loty z Rzeszowa do Warszawy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako jedno z ośmiu lotnisk w Polsce wznawia połączenia z Warszawą. Pierwsze dwa rejsy będą wykonane 1 czerwca br.

LOT_E170_3

Foto: PLL LOT / materiały prasowe

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały za pośrednictwem mediów społecznościowych, że od 1 czerwca wznawiają połączenia krajowe.

Z dniem 1 czerwca br. Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie. Pierwszy, pilotażowy etap obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych, nastawionych przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przygotowaliśmy ofertę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce, a także w oparciu o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i międzynarodowe organizacje branżowe – informuje LOT.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych, realizowanych w ramach 8 portów lotniczych:

  • Do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk;
  • do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry;
  • raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

W ramach wznowionej siatki lotów, koszt zakupu biletu w jedną stronę bez bagażu zaczyna się już od 99 złotych. LOT poinformował również pasażerów o możliwościach zwrotów lub wymiany biletów. Informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ.

Jednocześnie w związku z niestabilną sytuacją na rynkach międzynarodowych, działania związane ze wznawianiem rejsów pasażerskich nie obejmują na razie lotów poza Polskę. Decyzją Zarządu PLL LOT wszystkie rejsy międzynarodowe zaplanowane do 14 czerwca włącznie zostają odwołane.

Mając na uwadze Twój komfort związany z planowaniem przyszłych podróży, zamierzamy wprowadzić dwutygodniowy cykl informowania o zmianach w naszej siatce połączeń. Kolejne etapy planu wznawiania lotów obejmują m.in. uzupełnienie siatki połączeń krajowych, a potem rozszerzenie jej o rejsy europejskie do miejsc, w których sytuacja epidemiczna na to pozwoli. Realizacja naszych założeń będzie jednak uzależniona od rekomendacji międzynarodowych regulatorów lotniczych, m.in. Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA czy Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego EASA, a także działań poszczególnych państw związanych z zapobieganiem COVID-19 – podaje LOT.

Źródło: PLL LOT / informacja prasowa

21-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

od-1-czerwca-powracaja-loty-z-rzeszowa-do-warszawy-292-00r2kc