REKLAMA

Oczyszczania odprowadzi czystą wodę do Wisłoka. Koszt modernizacji to ok. 46 mln zł

RZESZÓW. Prace nad modernizacją oczyszczalni przy ul. Ciepłowniczej trwają od ubiegłego roku i są praktycznie na finiszu.

Operacja jest kosztowna, bo opiewa na kwotę ok. 46 mln zł, ale ważna, bo ochroni środowisko przed dalszymi zanieczyszczeniami. Na szczęście nie trzeba było wykładać całej, bowiem udało się zdobyć ponad 20,5 mln zł ze środków unijnych.

Modernizacja oczyszczalni rozpoczęła się w maju 2014 roku. Zgodnie z planem wszystkie prace mają zostać zrealizowane do października 2015 roku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Wykonawca robót udostępnił już część obiektów, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie ekologicznego oczyszczania ścieków. To właśnie kwestia ekologii była pretekstem do rozpoczęcia remontu. Nowe, zdecydowanie ostrzejsze przepisy ochrony środowiska określiły normy jakości ścieków odprowadzanych do rzeki, które należało bezzwłocznie spełnić.

oczyszczalnia

Modernizacja nie jest jednak realizowana na całym terenie czyszczalni, a jedynie na jej połowie. – To cześć, która odpowiada za biologiczne unieszkodliwianie nieczystości – słyszymy w ratuszu.

Każdego dnia do oczyszczalni trafia około 40 tys. metrów sześciennych ścieków.  Po przebudowie będzie w stanie przyjąć ok. 10 tys. m. sześć. więcej.

Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Rzeszów Sp. z o.o.

09-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

oczyszczania-odprowadzi-czysta-wode-do-wisloka-koszt-modernizacji-to-ok-46-mln-zl