REKLAMA

Ochrona w parku przy Dąbrowskiego. Były kradzieże roślin!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto wynajęło ochronę do patrolowania Ogrodów Miejskich imienia Solidarności, które znajdują się przy ulicy Dąbrowskiego. Dlaczego? Kradziono z niego rośliny.

IMG_20201120_134510
Foto: Kacper Ciuba

Ogród Miejski imienia Solidarności był remontowany od sierpnia 2019 roku. W parku pojawiły się nowe alejki, oświetlenie, ławki parkowe, a także fontanna. Przeniesiony został pomnik Juliusza Słowackiego. Znajdował się on po stronie północnej Ogrodu, a po remoncie umieszczono go w centrum parku. W Ogrodzie Miejskim im. Solidarności pojawiło się też małe oczko wodne i zegar słoneczny.

Rewitalizację parku za 7 milionów 998 tysięcy złotych wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów. Zakończono ją we wrześniu bieżącego roku.

Do zadań wykonawcy należało również wykonanie nowych nasadzeń roślin (około 20 tysięcy kwiatów i krzewów, 50 drzew), które do okazały się być celem kradzieży. Szczególnie ucierpiały krzewy i kwiaty w pobliżu stawu, a także okoliczny plac zabaw.

Według informacji w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa. Od października do końca roku, w godzinach od 20:00 do 3:00 Ogrodu Miejskiego imienia Solidarności pilnuje firma ochroniarska. Koszt jej wynajęcia, to 8 tysięcy złotych miesięcznie.

20-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ochrona-w-parku-przy-dabrowskiego-byly-kradzieze-roslin-2594-00r2kc