REKLAMA

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w okolicach Rzeszowa

WILCZA WOLA / PODKARPACIE. Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie 23-latek, kierujący bmw. Dalszą jazdę mężczyźnie udaremnił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Kierujący widząc jadące „wężykiem” bmw, zawrócił i kiedy auto zatrzymało się, podszedł do kierowcy i wyczuł od niego alkohol. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Zdecydowane reakcje mieszkańców naszego regionu wobec pijanych kierowców są wyrazem świadomości zagrożeń, jakie stanowią nietrzeźwi użytkownicy dróg.

303-208730

Foto: Podkarpacka Policja

W środę po godzinie 16:00 dyżurny kolbuszowskiej komendy został powiadomiony o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy bmw. Do zdarzenia doszło w Wilczej Woli. Na miejsce zostali skierowani policjanci z posterunku w Raniżowie. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zastali zgłaszającego, który oświadczył, że kierowca ucieka w kierunku lasu, a za nim pobiegła jego znajoma. Jeden z policjantów ruszył za mężczyzną i wspólnie z kobietą przyprowadzili kierującego.

Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia, okazało się, że mężczyzna zadzwonił po dwójkę znajomych, aby pomogli mu zabezpieczyć samochód. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jechał on w kierunku Wilczej Woli i jego uwagę zwróciło jadące z przeciwnego kierunku bmw, którego kierowca jechał tzw. „slalomem”. Mężczyzna zawrócił i kiedy samochód zatrzymał się, podbiegł do kierowcy i wyczuł od niego alkohol. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.

Mężczyzna siedzący za kierownicą bmw, stał się agresywny i zaczął szarpać zgłaszającego. W trakcie szamotaniny nietrzeźwy kierowca wywrócił się i doznał obrażeń. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła 23-latkowi pomocy. Mieszkaniec gminy Dzikowiec został zatrzymany i przewieziony do kolbuszowskiej komendy. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Alkomat wskazał 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. 23-latek noc spędził w policyjnym areszcie. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Podkarpacka Policja

18-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

obywatelskie-ujecie-pijanego-kierowcy-w-okolicach-rzeszowa-227-00r2kc