REKLAMA

Obywatelskie ujęcia pijanych kierowców w Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W ciągu weekendu policjanci trzykrotnie interweniowali w związku z obywatelskimi zatrzymaniami nietrzeźwych kierowców. W piątek świadkowie ujęli pijanego kierowcę mercedesa, który wjeżdżając na parking uszkodził dwa samochody. W niedzielę rano na ulicy Powstańców Warszawy świadkowie ujęli pijanego kierowce, który uszkodził bramę posesji, a po południu pijanego obywatela Ukrainy jeżdżącego po parkingu na ul. Grabskiego.

303-208730

Foto: Podkarpacka Policja

Pierwsze obywatelskie ujęcie miało miejsce w piątek około godziny 14:00 na parkingu przy ul. Ofiar Katynia. Na miejscu okazało się, że świadkowie zatrzymali kierującego mercedesem 38-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wjeżdżając na parking uszkodził zaparkowanego tam mercedesa. Przejechał kilka metrów i uderzył w zaparkowana skodę. Dalszą jazdę przerwał mu kierowca jednej z firm kurierskich, który zabrał mu kluczyki od auta. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 38-latka ponad trzy promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a mężczyzną zaopiekowała się rodzina.

W niedzielę po godzinie 8:00, policjanci interweniowali na ul. Powstańców Warszawy na stacji paliw, gdzie świadkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę mercedesa. Z ustaleń policjantów wynika, że widzieli jak mężczyzna uszkodził bramę przy ul. Sikorskiego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Jego samochód zauważyli na stacji paliw. Interweniujący policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy mercedesa, 24-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. On również stracił prawo jazdy.

W izbie wytrzeźwień noc spędził nietrzeźwy obywatel Ukrainy, którego w niedzielę po południu ujęli świadkowie przy ul. Grabskiego. Mężczyzna jeździł volkswagenem z uszkodzoną oponą po parkingu. To zwróciło uwagę przebywających tam osób, które pomogły kierowcy ustawić auto na miejscu parkingowym. Ponieważ od mężczyzny wyczuwalny był alkohol, świadkowie wezwali na miejsce policjatów. Alkomat wskazał w organizmie 25-latka, który kierował volkswagenem, 1,8 promila alkoholu.

Teraz szczegółowe okoliczności tych zdarzeń wyjaśnią policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym rzeszowskiej komendy. Nietrzeźwym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów

06-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

obywatelskie-ujecia-pijanych-kierowcow-w-rzeszowie-6842-00r2kc