REKLAMA

Obywatel Ukrainy z zarzutami. Chciał przekupić funkcjonariuszy Straży Granicznej!

PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano obywatela Ukrainy, który usiłował wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi Straży Granicznej. Chciał aby mundurowy „przymknął oko” na brak wymaganych dokumentów.
14-203039
4 listopada br. do odprawy granicznej na wjazd do Polski zgłosił się 63-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna deklarował chęć wjazdu do Polski, później chciał kontynuować podróż do Czech. Nie posiadał jednak dokumentów potwierdzających cel wjazdu oraz wystarczających środków finansowych na utrzymanie w trakcie pobytu. Podczas wydawania decyzji o odmowie wjazdu mężczyzna wyjął banknot 50 euro i usiłował wręczyć go funkcjonariuszowi. Dodał, że jest to „wynagrodzenie” w zamian za odstąpienie od czynności i przymknięcie oka na brakujące dokumenty.

Został zatrzymany za łapownictwo czynne.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Nie przyznał się do zarzucanych czynów. Dalsze czynności prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu. W związku z brakiem wymaganych dokumentów Straż Graniczna wydała mu decyzję o odmowie wjazdu i zawróciła na Ukrainę.

BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jerzy Zięba: “Bodnarowi powinniśmy stawiać pomniki w złocie“

tvPolska

08-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

obywatel-ukrainy-z-zarzutami-chcial-przekupic-funkcjonariuszy-strazy-granicznej-1010