REKLAMA

Obwodnica południowa Rzeszowa. Odrzucono protesty, będzie wniosek o wydanie zezwolenia na budowę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie odrzucił skargi mieszkańców i ekologów związane z budową obwodnicy południowej Rzeszowa. Jak poinformował Urząd Miasta w Rzeszowie, na przełomie stycznia i lutego zostanie złożony wniosek do wojewody o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

139105154_3954041804619344_1162339854804100587_n
Foto: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Zniknęła ostatnia formalna przeszkoda na drodze do złożenia wniosku o zezwolenie na budowę obwodnicy południowej Rzeszowa? Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie odrzucił skargi. Wszystkie dokumenty są gotowe i prawomocne. Wniosek do wojewody o wydanie ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) zostanie złożony na przełomie stycznia i lutego 2021 roku – informuje Urząd Miasta Rzeszowa poprzez fanpage Rzeszów – stolica innowacji.

Po tym, jak wniosek trafi do wojewody, urząd wojewódzki ma maksymalnie 90 dni na analizę wniosku. Później miasto będzie musiało otrzymać odpowiedź.

Przyszła obwodnica południowa Rzeszowa ma liczyć prawie 6 kilometrów długości. Połączy ona ulicę Podkarpacką z Sikorskiego. Ma ona przyczynić się do zdecydowanego usprawnienia ruchu w południowej części miasta.

Koszt inwestycji to około 450 milionów złotych.

 

16-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

obwodnica-poludniowa-rzeszowa-odrzucono-protesty-bedzie-wniosek-o-wydanie-zezwolenia-na-budowe-6601-00r2kc