REKLAMA

Obraz Artura Grottgera w Rzeszowie

Do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie trafiło wybitne dzieło polskiego artysty. Obraz Grottgera “Portret starca” kosztował 148 tys. zł. Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego pokryło w większości te koszty. 

Maria Stopyra, kustoszka muzeum przygotowała wniosek do konkursu organizowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury. Dzięki temu udało się zdobyć dofinansowanie.

Obraz ten jest dziełem jednego z najwybitniejszych przedstawicieli romantyzmu. Praca ta, oprawiona w złocone ramy z końca XIX wieku, ma niezwykłą kompozycję. Kontrast jasnych i ciemnych barw oraz głębia spojrzenia przedstawionego na obrazie mężczyzny przyciąga wzrok.

W niedzielę będzie możliwość obejrzenia obrazu za darmo. Będzie to pierwsza publiczna prezentacja dzieła Artura Grottgera. Warto go zobaczyć ze względu na to, ponieważ jest to jedna z ostatnich prac tego artysty. Osoby będące w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie w niedzielę otrzymają okolicznościowy folder, a dzieci będą mogły spróbować swoich sił w namalowaniu obrazu na wzór „Portretu starca”.

11-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

obraz-artura-grottgera-w-rzeszowie