REKLAMA

#ObiadyDlaBohaterów. Terytorialsi wspierają kombatantów z Podkapacia

PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie zaangażowali się w akcję #ObiadyDlaBohaterów. W ramach projektu wspierani są kombatanci na terenie Podkarpacia.

PBOT1_1
Foto (2): 3. PBOT

Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z rzeszowskiego i niżańskiego batalionu lekkiej piechoty 3.PBOT, do kombatantów dostarczane są posiłki, zakupy, leki i pomoc. To właśnie samotność w tym czasie doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami żołnierze podziemia niepodległościowego, najważniejsze jest dla nich spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Organizatorami akcji #ObiadyDlaBohaterów jest „Fundacja nie zapomnij o nas”, „Stowarzyszeniem Odra-Niemen”, „Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego” oraz Federacja Patriotyczna.

Podczas rozmów nasi kombatanci często podkreślają że dzięki odwiedzinom i udzielanemu wsparciu zarówno przez osoby z wolontariatu, żołnierzy WOT czy przedstawicieli Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, czują że nie są i nigdy nie zostaną zapomniani. My jako ostatnie pokolenie które ma zaszczyt poznać, porozmawiać z naszymi Bohaterami, którzy niejednokrotnie na ołtarzu wolności złożyli wielką ofiarę jesteśmy zobowiązani, aby choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować i żyć – relacjonuje Krystian Fila koordynator akcji na Podkarpaciu.

Wsparcie seniorów i kombatantów to jeden z priorytetów 3. PBOT realizowany obecnie przez żołnierzy w ramach operacji „Trwała Odporność”.

Od początku pandemii żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT są zaangażowani w dostarczanie posiłków dla naszych kombatantów i osób starszych na terenie całego Podkarpacia. Dziś też jesteśmy z naszymi bohaterami. Z wigilijną Kolendą wyruszył nasz kapelan z Niska. Aktualnie żołnierze dostarczają 14 posiłków na terenie Rzeszowa, Łańcuta oraz powiatu niżańskiego. Jesteśmy również otwarci na indywidualne potrzeby kombatantów. Są to osoby starsze, o które szczególnie musimy zadbać, by zostali w domach i unikali kontaktów z potencjalnymi nosicielami COVID-19 – mówi płk Dariusz Słota dowódca podkarpackich terytorialsów.

Wsparcie seniorów było pierwszym zadaniem jakiego podjęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Działania te są prowadzone już od 6 marca. Pomoc dla seniorów i kombatantów jest realizowana najczęściej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi lub poprzez telefoniczne pozyskanie informacji przez koordynatorów z brygad i batalionów.

PBOT2_1

Źródło: 3. PBOT

25-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

obiadydlabohaterow-terytorialsi-wspieraja-kombatantow-z-podkapacia-7803-00r2kc