REKLAMA

Obchody Święta Wojska Polskiego w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Uroczysta defilada, salwa honorowa i tłumy rzeszowian mimo upalnej pogody – tak wyglądało tegoroczne Święto Wojska Polskiego, które przypomina Polakom o zwycięskiej bitwie nad bolszewikami przed niemal 100 laty. W regionie główne obchody odbyły się w Rzeszowie. 

Zarząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

Uroczystości poprzedziła msza święta w rzeszowskim kościele garnizonowym. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli ulicami miasta. Na placu przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego gości przywitał gen. bryg. Wojciech Kucharski – dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Marszałek Ortyl zwracając się do zgromadzonych, podkreślił związek między lokalną społecznością a żołnierzami na Podkarpaciu:

Wojsko Polskie cieszy się niesłabnącym szacunkiem społecznym. Stoi na straży wolności naszego kraju, włączając się w międzynarodowe misje pokojowe i stabilizacyjne. Tu – na podkarpackiej ziemi tradycje wojskowe są szczególnie żywe. Przykładem tego jest 21 Brygada Strzelców Podhalańskich – nowoczesna formacja wojskowa kontynuująca najlepsze tradycje wszystkich jednostek górskich. Żołnierze 21 Brygady wielokrotnie brali udział w misjach pokojowych, humanitarnych i stabilizacyjnych – w Syrii, Libanie, Bośni, Albanii, Kosowie, Iraku i Afganistanie – wyliczał Władysław Ortyl.

Po przemówieniach goście złożyli kwiaty przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego. Obchody zakończyła defilada jednostek mundurowych z Podkarpacia.

swp015

Źródło: Michał Mielniczuk, biuro prasowe UMWP

17-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

obchody-swieta-wojska-polskiego-w-rzeszowie-zdjecia