REKLAMA

Obchody Święta Policji w rzeszowskiej komendzie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie odbyły się obchody Święta Policji. Podczas uroczystej zbiórki Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak i Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania wręczyli awansowanym policjantkom i policjantom akty mianowania na wyższe stopnie.

303-227460

 

Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się na placu przy rzeszowskiej komendzie. W trakcie uroczystej zbiórki rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne wręczyli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania.

W Święcie Policji brał udział poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Podczas tegorocznych obchodów 173 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 

W obchodach policyjnego święta uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa, którzy złożyli gratulacje i życzenia funkcjonariuszom i pracownikom rzeszowskiej komendy. Obecne były także rodziny awansowanych policjantów.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. starosta rzeszowski Józef Jodłowski, prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz ks. Marek Buchman – kapelan podkarpackiej policji.

 

Po wręczeniu nominacji, do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz zebranych gości zwrócił się Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, który pogratulował awansów i podziękował policjantkom i policjantom za poświecenie w codziennej służbie oraz za sprostanie wyzwaniom, jakie postawiła przed nimi pandemia koronawirusa. Podziękowania skierował także do pracowników cywilnych Policji.

Głos zabrał także Komendant Miejski Policji w Rzeszowie oraz zaproszeni goście.

W swoich wystąpieniach zaproszeni goście, docenili trud policyjnej służby oraz życzyli funkcjonariuszom sukcesów osobistych i zawodowych, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Wspomniano także o rodzinach funkcjonariuszy, którzy w codziennym życiu muszą znosić wiele wyrzeczeń.

 

KMP Rzeszów

 


29-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)