REKLAMA

Obchody 35-lecia NSZZ „Solidarność” Regionu Rzeszowskiego (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W sportowej i muzycznej aurze odbyły się kolejne obchody powstania „Solidarności”. Głównym ich punktem był sobotni XXVI Nocny Bieg Uliczny. Natomiast zwieńczeniem sportowych zmagań był koncert patriotyczny krakowskiego rapera Tadeusza Polkowskiego.

W uroczystościach wzięli udział marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Wojciech Buczak.

Obchody rozpoczęły się zapaleniem pochodni przez harcerzy pod Krzyżem Misyjnym przy rzeszowskiej Farze oraz przejściem z rozpalonym ogniem na rynek pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Po oficjalnym rozpoczęciu wystartowały kolejne biegi.

Pierwsze do rywalizacji stanęły osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach w wyścigu na 2 000 metrów. Następnie odbył się bieg na 2 600 m, w którym wystartowały dzieci i młodzież. Wreszcie w ostatnim sportowym akordem był bieg OPEN na 5 000 metrów.

Każdy bieg dostarczył bardzo wielu pozytywnych emocji zarówno dla uczestników jak i licznych obserwatorów. Oprócz piękna sportowych zmagań nad rzeszowskim rynkiem unosił się bowiem także duch solidarności i pamięci o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat.

O patriotyczny przekaz obchodów zadbać miał także raper „Tadek” w swoim wieczornym koncercie. Wcześniej wraz przedstawicielami Zarządu Województwa był przed pomnikiem Łukasza Cieplińskiego i członków IV Zarządu WiN – działacze podziemia niepodległościowego w dobie II wojny światowej i okresu komunistycznego są głównymi bohaterami jego tekstów. Tak było również w czasie koncertu, gdzie nie zabrakło także wątków Solidarnościowych. Występ znanego rapera, któremu jak zwykle towarzyszyła orkiestra symfoniczna, oglądało kilkaset osób.

IMG_3577

Źródło: Materusz Werner, Kancelaria Zarządu

02-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

obchody-35-lecia-nszz-solidarnosc-regionu-rzeszowskiego-zdjeci