REKLAMA

O krok od zderzenia pociągów na Podkarpaciu! Awaryjne hamowanie jednego ze składów (FOTO)

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu pracowali na miejscu zdarzenia w rejonie stacji kolejowej w Muninie, gdzie awaryjnie zostały zatrzymane dwa składy kolejowe. Ustalono, że maszynista pociągu osobowego relacji Przemyśl – Szczecin użył funkcji „radio-stop”, aby uniknąć kolizji z pociągiem sieciowym.

303-175798

Foto: Podkarpacka Policja

W czwartek, po godzinie 9:00 policjanci jarosławskiej jednostki zostali skierowani w rejon stacji kolejowej w Muninie, gdzie według zgłoszenia zostały zatrzymane awaryjnie dwa składy kolejowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pociągiem sieciowym podczas jazdy torem w kierunku Przemyśla, nie dostosował się do sygnału semafora zakazującego jazdy torem, którym się poruszał.

Maszynista pociągu osobowego relacji Przemyśl – Szczecin, jadący z naprzeciwka uznał, że jest to realna sytuacja narażająca na kolizję pociągów poprzez najechanie pociągu sieciowego na tył pociągu osobowego. Maszynista użył przycisku „radio-stop” zatrzymując tym samym pociąg oraz inne nadające na tym samym kanale radiowym składy kolejowe.

W wyniku tego zdarzenia nie doszło do kolizji, nikt też nie doznał obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze maszyniści byli trzeźwi. Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków.

Źródło: Podkarpacka Policja


30-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

o-krok-od-zderzenia-pociagow-na-podkarpaciu-awaryjne-hamowanie-jednego-ze-skladow-foto-6499-kc2